Maske için e devlet başvurusu nasıl yapılır? Ücretsiz maske SMS kodu alma yolu…

İstanbul ve Ankara'nın ardından İzmir’de de eczaneler ücretsiz maske dağıtımına başladı. İlerleyen günlerde Anadolu’daki diğer şehirlere de dağıtımı beklenen maske için kodlar da başvurularını tamamlayanlara SMS olarak gönderiliyor. Ücretsiz maske kişi başına 5 adet olmak üzere telefonlarına gelen kod ile maskelerini temin edebilecek. Peki ücretsiz maske başvurusu nasıl yapılacak?

Maske için e devlet başvurusu nasıl yapılır? Ücretsiz maske SMS kodu alma yolu…

Ücretsiz maskelerin nasıl alınacağı vatandaşlar tarafından merakla araştırılıyor. Sağlık Bakanlığı, corona virüsü önlemleri gereği vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımı gerçekleştiriyor. Eczanelerden alınabilecek ücretsiz maskelerin başvuruları basvuru.turkiye.gov.tr sayfasında yapılabiliyor. İşte detaylar…

ÜCRETSİZ MASKE NASIL ALINACAK?

Tüm dünyada etkisini artırarak sürdüren corona virüsü salgınına karşı tedbirler alınmaya devam ediliyor. Bu tedbirler kapsamında Sağlık Bakanlığı'nın hayata geçirdiği uygulama ile 20-65 yaş arası vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılması kararlaştırılmıştı. Ücretsiz maskelerini almak isteyen vatandaşların eczanelere gidip T.C. kimlik numaralarını ve cep telefon numaralarını sisteme kaydettirmeleri gerekiyor. Bu bilgileri veren vatandaş cep telefonlarına gelen doğrulama kodunun ardından ücretsiz maskelerini alacak.

Ücretsiz maske almak için SMS kodu nasıl alınır? Maske temini için e devlet başvurusu nasıl yapılır?

SMS KODU İÇİN MESAJLAR NASIL GELECEK?

İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Zafer Cenap Sarıalioğlu, ücretsiz maske dağıtımının eczaneler üzerinden yapılması kararıyla ilgili açıklama yaptı. SÖZCÜ’ye konuşan Zafer Cenap Sarıalioğlu, “Eczanelerden ne zaman maske alınabilecek?” sorusuna şu yanıtı verdi: Şöyle bir önlemimiz var, Sağlık Bakanlığı o 20-65 yaş arası gruba toplu mesaj atmayacak. Kademeli bir şekilde mesaj atacak. Mesajı gelen vatandaşımız eczaneye gelecek. Diyelim yarın 50-65 yaş arasına mesaj gelecek, belki 3 saat sonra 30-50 yaş arasına mesaj gelecek. Yığılmayı bu şekilde önlemeyi planlıyoruz. 10 gün için kişi başı beş maske verilecek. Bu maskeler günlük, normal cerrahi maskeler.

ÜCRETSİZ MASKE E-DEVLET BAŞVURU SAYFASI

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Ankara Corona e-devlet istanbul izmir Maske nasıl yapılır Sağlık Sağlık Bakanlığı Sözcü uygulama
Loading...