Sözcü Plus Giriş

Maskesiz dolaşan şahıstan polise tehdit!

Tuzla’da polis ekipleri maske denetimi yaptı. Kimliğini vermek istemeyen bir şahıs polisi, “Kimliğimi vermem. Kusura bakmayın. Sen zor kullan, o zaman görüşürüz” diyerek tehdit etti.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 23:11, 23/09/2020

Tuzla İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan maske denetiminde vatandaşların maske kullanımları kontrol edildi.

Caddede maskesiz yürüyen vatandaşlara idari para cezası kesti. Bazı vatandaşlarda ise duruma tepki gösterdi.

PARA CEZASI VERİLDİ

Caddede motor üzerinde maskesiz bir şekilde seyreden bir vatandaş polislere kimliğini vermemek için direndi.

FOTO: İHA

Polisin bütün uyarılarına rağmen maskesini takmayan şahıs kimliğini vermemekte de ısrar etti. Yüzünde maske olmayan ve zorluk çıkartan şahsı polisler gözaltına almak istedi.

Gözaltına alındığı sırada telefonundan arama yapan şahıs, “Bana teşkilatın numarasını gönderin” ifadesi dikkat çekti. Motor sürücüsüne 900 TL idare para cezası uygulandı.

“BENİM SAĞLIĞIMIN SIKINTISI SİZİ İLGİLENDİRMEZ”

Bir başka vatandaş ise sigara içtiği için maskesini çenesinde taşıdığını ileri sürerek, “Sağlık olsun yapacak bir şey yok. Maske ile sigarayı nasıl içeceğim. Bu benim sağlığımın sıkıntısı sizi ilgilendirmez” şekline konuşması dikkat çekti. (İHA)

İlginizi ÇekebilirCorona virüsüyle yaşamaya nasıl alışırız?Corona virüsüyle yaşamaya nasıl alışırız? İlginizi ÇekebilirTürkiye'deki güncel corona verileri açıklandı! İşte 23 Eylül tablosuTürkiye'deki güncel corona verileri açıklandı! İşte 23 Eylül tablosu
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more