Sözcü Plus Giriş

Memurun büyük vurgunu! Paraları kendi hesabına geçirmiş

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Gelir ve Vergi Dairesi’nin Lefkoşa’daki şubesinde 'ehliyet' bölümünde son bir yıldır tahsil edilen 903 bin 392 TL'yi kendi hesabına geçiren 43 yaşındaki veznedar Öykü Balıkçıoğlu gözaltına alındı.

17:36 -
Memurun büyük vurgunu! Paraları kendi hesabına geçirmiş

KKTC’de ehliyet vurgunu polisin sıkı takip sonucu açığa çıktı. Gelir ve Vergi Dairesi'nin Lefkoşa'daki şubesinde ‘ehliyet’ bölümünde son bir yıldır tahsil edilen 903 bin 392 TL’yi kendi hesabına geçiren 43 yaşındaki veznedar Öykü Balıkçıoğlu gözaltına alındı. Mali Şube ekipleri Özlem Balıkçıoğlu’nun evine baskın düzenledi.

YAKLAŞIK 1 MİLYON TL’Yİ KENDİ HESABINA GEÇİRDİ

Baskında ‘ehliyet’ tahsilatlarının yer aldığı makbuzlar bulundu. Mali Şube ekipleri, Gelir ve Vergi Dairesi’nde geniş çaplı inceleme yaptı. İncelemeler sonucunda Balıkçıoğlu’nun bir yıl içerisinde 2 bin 388 ehliyet yenileme işleminden elde edilen 903 bin 392 TL'lik geliri çaldığı öğrenildi.

MAL VARLIĞINA TEDBİR KONULDU

Gözaltına alınan Balıkçıoğlu mahkemeye çıkarıldı. Mali Şube’de görevli polis çavuşu Yusuf Suiçmez, yaşanan olayla ilgili mahkemeye bilgi verdi.

Zanlının tüm mal varlığına tedbir konulduğunu ifade eden Suiçmez, geçmiş yıllara dönük de araştırmaların devam ettiğini bildirdi. Suiçmez, Özbalıkçı’nın ilk ifadesinde, ‘sistemde hata oldu o nedenle açık yaşandı’ dediğini aktardı.

Mahkemede söz alan Balıkçıoğlu da suçlamaları kabul etmediğini söyledi ve yargılanmaktan da kaçmayacağını belirtti. Mahkeme, Balıkçıoğlu’nun tutuklu yargılanmasına karar verdi. (DHA)

İLGİLİ HABER14 milyonluk vurgun yapmışlardı... Tefeci aileye 12 tutuklama14 milyonluk vurgun yapmışlardı... Tefeci aileye 12 tutuklama
Son güncelleme: 19:52 10.07.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more