Sözcü Plus Giriş

Meteoroloji’den deprem sonrası uyarı! İşte Elazığ hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Elazığ depreminin ardından bölgenin hava durumu ile ilgili uyarılarda bulundu. Yapılan değerlendirmelerin ardından soğuk ve don riskine karşı vatandaşlar uyarıldı. İşte güncel hava durumu tahminleri ve Meteoroloji'nin uyarıları.

00:02 -
Meteoroloji’den deprem sonrası uyarı! İşte Elazığ hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM)’den son dakika hava durumu uyarısı geldi. Meteoroloji’den yapılan değerlendirmelere göre, depremin yaşandığı Elazığ ve çevrelerinde aşırı soğuk ve don riski beklendiği bildirildi. İşte Meteoroloji’den yapılan son dakika hava durumu uyarısı.

ELAZIĞ HAVA DURUMU

METEOROLOJİ’DEN AŞIRI SOĞUK VE DON UYARISI

Deprem bölgesi ve yakın çevresinde bu gece havanın az bulutlu ve açık geçeceği, bu nedenle gece sıcaklıklarının yer yer -7 ila -12 derece civarına düşeceği tahmin edildiğinden vatandaşlarımızın aşırı soğuk ve don riskine karşı tedbirli olmaları önem arz etmektedir.

YURTTA HAVA DURUMU

Yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Sakarya, Bilecik, Sivas ve Ardahan çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize, Artvin, Hakkâri ve Şırnak çevrelerinde yoğun kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi beklenmektedir.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurt genelinde 2 ila 4 derece azalacağı, kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin yer yer altında seyredeceği tahmin ediliyor.
Rüzgarın ise genellikle kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri ile Malatya, Elazığ, Adıyaman çevreleri ve Muğla'nın iç kesimlerinde kuvvetli ve tam fırtına (70-100 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, zamanla az bulutlu, gece saatlerinde sisli ve puslu 3
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 8
İzmir: Az bulutlu 10
Adana: Parçalı ve az bulutlu 12
Antalya: Az bulutlu 16
Samsun: Çok bulutlu, akşam saatlerine kadar yağmur ve karla karışık yağmurlu, iç kesimleri hafif kar yağışlı 6
Trabzon: Çok bulutlu, gece saatlerine kadar karla karışık yağmur ve kar yağışlı 6
Erzurum: Çok bulutlu, zamanla parçalı ve az bulutlu -8
Diyarbakır: Çok bulutlu, zamanla parçalı ve az bulutlu 7

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more