Meteoroloji’den gök gürültülü sağanak yağış uyarısı: 5 ile dikkat! Saat verildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), Doğu Karadeniz'de şiddetli yağış beklendiğini belirterek, Giresun, Ordu, Trabzon, Rize ve Artvin için uyarıda bulundu. 8 Temmuz saat 09:00'da başlayıp 9 Temmuz saat 15:00'de biteceği tahmin edilen yağışlara karşı vatandaşların dikkatli olunması çağrısında bulunuldu.

Meteoroloji’den gök gürültülü sağanak yağış uyarısı: 5 ile dikkat! Saat verildi

MGM, yapılan son değerlendirmelere göre, 8 Temmuz Çarşamba günü Giresun, Ordu ve Trabzon'da yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2), Giresun’un doğu ilçeleri, Trabzon'un batı ilçeleri ile Rize ve Artvin çevrelerinde yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 kg/m2/12 saat) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğini duyurdu.

MGM’den yapılan açıklamada “Perşembe günü de Rize'de yerel olarak şiddetli, Artvin'in kuzey ilçelerinde yer yer aşırı (100 kg/m2 üzeri) olması beklenen sağanak yağışların oluşturabileceği sel, su baskını, heyelan, yıldırım, küçük çaplı dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

AKOM'dan İstanbul'a rüzgarlı ve yağışlı hava uyarısı! O ilçelere dikkat İlginizi Çekebilir AKOM'dan İstanbul'a rüzgarlı ve yağışlı hava uyarısı! O ilçelere dikkat