Sözcü Plus Giriş

Meteoroloji’den İstanbul’a uyarı

Meteoroloji, İstanbul, Kocaeli, Bursa ve Yalova için sağanak ve gökgürültülü sağanak uyarısı yaptı. Yağışların bu gece yarısı etkisini artırması ve Pazartesi 18:00'e kadar aralıklarla devam etmesi bekleniyor. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün konuya ilişkin uyarıları şöyle:

15:13 -
Meteoroloji’den İstanbul’a uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi, İstanbul için bir son dakika uyarısı yaptı.

Uyarı şu şekilde:

* İstanbul’daki sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, bu gece saatlerinden itibaren etkisini artırarak yarın (04.05.2020 Pazartesi) akşam saatlerine kadar kuvvetli olacağı ve metrekareye 25-50 Kg yağış bırakacağı tahmin ediliyor.

KOCAELİ, BURSA VE YALOVA

Meteoroloji, Kocaeli, Bursa ve Yalova için de sağanak ve gökgürültülü sağanak uyarısı yaptı. Yağışların bu gece yarısı etkisini artırması ve Pazartesi 18:00’e kadar aralıklarla devam etmesi bekleniyor. Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün konuya ilişkin uyarıları şöyle:

* Kocaeli, Yalova ve Bursa’da beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bu gece saatlerinden itibaren etkisini artırarak, yarın (04.05.2020 Pazartesi) akşam saatlerine kadar yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m2) olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji, meydana gelmesi muhtemel ani sel, su baskını, yıldırım riski, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Son güncelleme: 10:06 06.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more