Sözcü Plus Giriş

Metruk binada 84 kaçak göçmen yakalandı

Van'da metruk bir binada yapılan aramada, yasa dışı yollardan yurda giren Afganistan, Pakistan, Somali ve Bangladeş uyruklu 84 kaçak göçmen yakalandı.

10:38 -

Van’ın İpekyolu ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde metruk bir binada yapılan aramada, yasa dışı yollardan yurda giren Afganistan, Pakistan, Somali ve Bangladeş uyruklu 84 kaçak göçmen yakalandı.

İLGİLİ HABERİzmir'de 181 göçmen yakalandıİzmir'de 181 göçmen yakalandı

Van Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığı ve İnsan Ticareti İle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün göçmen kaçakçılığı ve insan ticareti yapanlara yönelik yaptığı çalışmalar kapsamında dün merkez İpekyolu ilçesi Karşıyaka Mahallesi’ne operasyon düzenledi.

Van’ın İpekyolu ilçesi Karşıyaka Mahallesi’nde metruk bir binada yapılan aramada, Afganistan, Pakistan, Somali ve Bangladeş uyruklu 84 kaçak göçmen yakalandı. Foto: DHA

İhbar üzerine metruk bir binada arama yapan emniyet güçleri, 57 Afganistan, 16 Pakistan, 3 Somali ve 8 Bangladeş uyruklu 84 kaçak göçmeni yakaladı.

İLGİLİ HABERBodrum'da 78 düzensiz göçmen yakalandı!Bodrum'da 78 düzensiz göçmen yakalandı!

Kaçak göçmenlerin işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğü’ne teslim edilecekleri belirtilirken, insan kaçakçılığı yapan kişilere yönelik çalışmalar sürüyor. (DHA)

Son güncelleme: 10:44 07.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more