Sözcü Plus Giriş

MHP’li Başkan: Gitmek isteyen göçmenlere yardımcı oluruz

Türkiye’nin sınır kapılarını açmasının ardından Avrupa’ya gitmek isteyen mültecilere CHP ve AKP’li belediyelerden sonra MHP’li Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu da destek verdi. Başkan Vidinlioğlu, Meclis toplantısında yaptığı konuşmada, “Avrupa’ya gitmek isteyenler olursa ya da memleketlerine gitmek isteyenler olursa biz de Kastamonu Belediye Başkanlığı olarak her türlü kolaylığı sağlarız” dedi.

İsmail AKDUMAN
17:34 -
MHP’li Başkan: Gitmek isteyen göçmenlere yardımcı oluruz

MHP'li Kastamonu Belediyesi Mart ayı 1. toplantısını Başkan Galip Vidinlioğlu başkanlığında gerçekleştirdi. Toplantıda konuşma yapan Vidinlioğlu, Türk askerinin bir terör koridorunun oluşmasına izin vermemek için İdlib'de olduğunu dile getirdi. Başkan Vidinlioğlu, Corona virüsüne karşı her türlü önlemlerin alındığını ve neredeyse tüm şehri dezenfekte ettiklerini de söyledi.

Galip Vidinlioğlu (SÖZCÜ)

“GİTMEK İSTEYENE YARDIM EDERİZ”

Kastamonu'da yaşayan göçmenlerle ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, şu ifadeleri kullandı:

* Birkaç gündür böyle bir açıklamayı yapsak mı, yapmasak mı diye düşünüyordum. Her ne kadar Kastamonu'da nüfus olarak az sayıda göçmen bulunsa da bunlardan eğer Avrupa'ya gitmek isteyenler olursa ya da memleketlerine gitmek isteyenler olursa biz de belediye olarak her türlü kolaylığı sağlarız. Ulaşımlarını sağlarız.

Gitmek istedikleri takdirde biz de yardımcı oluruz. İmkanımız yok, biz gidemiyoruz diyenlere ya da imkanımız var ama birlikte hareket edelim diyenlerin hepsine de biz yardımcı olmaya hazırız.

İLGİLİ HABERMHP, göçmen çocukları için harekete geçti!MHP, göçmen çocukları için harekete geçti! İLGİLİ HABERMHP'den teşkilatlarına 'İdlib' genelgesiMHP'den teşkilatlarına 'İdlib' genelgesi
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more