Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan uzaktan eğitim açıklaması!

Milli Eğitim Bakanlığınca, corona virüs salgını nedeniyle eğitime verilen aranın ardından yarın uzaktan eğitim süreci başlayacak. TRT-EBA TV ve Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden yayınlanacak eğitimlerde ilk dersi Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk verecek.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan uzaktan eğitim açıklaması!

İlk ders için TRT Ankara Oran stüdyolarında kamera karşısına geçen Milli Eğitim Bakanı Selçuk, çekimler sonrasında yaptığı açıklama ile öğrencilere ekrana davet mesajı verdi.

Bütün dünya gibi Türkiye’nin de zorlu bir süreçten geçtiğini belirten Selçuk, şu ifadeleri kullandı:

* Eğitim de bu sürecin bir parçası. Evde kalmak durumunda olduğumuz için Milli Eğitim Bakanlığı olarak biz, ‘eğitimi evde nasıl devam ettiririz?’ sorusunun cevabını aradık.

* Zaten geçmişte gelen çalışmalarımız var. Bu çalışmalarımız doğrultusunda TRT ile işbirliği içinde ‘uzaktan eğitimi nasıl ortaya koyabiliriz?’ diye düşündük. Yüzlerce gönüllü öğretmenimiz, yüzlerce teknisyen bu sürece gönül verdi.

* Uzaktan eğitimin hayata geçmesi için çaba gösterdiler. Bakanlık olarak temel amacımız okullarda yapılan bir çok faaliyetin elbette tümüyle aynı şekilde evde yapılması değil.

* Bizim temel amacımız çocuklarımızın eğitimden kopmaması, okullarından, sınıflarından, derslerinden soğumamaları.

EBA TV ders programı yayınlandı! İşte EBA TV uydu frekans bilgileri… İlginizi Çekebilir EBA TV ders programı yayınlandı! İşte EBA TV uydu frekans bilgileri…

“TÜRKİYE ÖNCÜLÜK EDİYOR”

Uzun süredir uzaktan eğitim projesine çalıştıklarını kaydeden Selçuk, sözlerini şöyle sürdürdü:

* İstanbul’da 5 stüdyo, Ankara’da 3 stüdyoda derslerin kayıtları çekiliyor. Ayrıntılı çalışmalar yapılıyor. EBA’nın internet alt yapısında yüzbinlerce video, animasyon, sorular ve ders anlatımları var.

* Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin rehberliğinde bunlardan faydalanmaları için her türlü hazırlığımızı yaptık. Bu süreçte bazı zorluklarımız, bazı aksaklıklar olabilir. Çünkü dünyada uzaktan eğitimi bütün öğrencileri için aynı anda internette yapabilen bir ülke yok. Türkiye bu konuda öncülük ediyor.

* Bir çocuğumuz bir dersi kaçırırsa ya da izlemeyi unutursa bunun tekrar yayını var. Eğer gerekirse internetten de konu tekrarını, soru çözümlerini hayata geçirirler.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN BİLGİLERİ PAYLAŞTI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından eğitimin verileceği kanalları paylaşarak şu ifadeleri kullandı:

* TRT EBA TV'de derslerimiz 23 Mart Pazartesi 09.00'da başlıyor.
EBA TV İlkokul
EBA TV Ortaokul
EBA TV Lise Ders programıyla ilgili tüm ayrıntılar
eba.gov.tr adresinde
Frekans bilgilerimiz ve şifreli yayın platformu kanal sıralaması görselde
(İHA

Corona ile mücadelenin düşmanı 'bana bir şey olmaz' sendromu! İlginizi Çekebilir Corona ile mücadelenin düşmanı 'bana bir şey olmaz' sendromu! TEB'den corona virüsü uyarısı: Bilinçsiz ilaç kullanmayın! İlginizi Çekebilir TEB'den corona virüsü uyarısı: Bilinçsiz ilaç kullanmayın!
Ankara CELAL Bayar Üniversitesi Corona Dünya EBA internet istanbul korona Manisa meb Milli Eğitim Bakanı Milli Eğitim Bakanlığı öğrenci sosyal medya teb TRT Türkiye tweet