Sözcü Plus Giriş

Milli Piyango yılbaşı çeyrek, yarım ve tam bilet fiyatı ne kadar?

31 Aralık 2020’de yapılacak Milli Piyango yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye 100 milyon lira olarak belirlendi. Milli Piyango yılbaşı bilet fiyatları ise tam 100 TL, yarım 50 TL ve çeyrek bilet 25 TL olarak belirlendi.

Güncellenme: 14:40, 10/12/2020
Milli Piyango yılbaşı çeyrek, yarım ve tam bilet fiyatı ne kadar?

Yılın son dönemini yaşarken şansını denemek isteyen vatandaşlar Milli Piyango yılbaşı bileti ile şansını denemek istiyor. Yılbaşı özel çekilişinin büyük ikramiyesi 100 milyon lira olacak. Çekiliş kapsamında verilecek toplam ikramiye tutarı ise 563 milyon 400 bin lira olacak.

MİLLİ PİYANGO BİLET FİYATLARI NE KADAR?

Yılbaşı çekilişinde geri sayım başladı. Yılbaşı özel çekilişinin büyük ikramiyesi 100 milyon lira olarak, Milli Piyango yılbaşı bilet fiyatları tam 100 TL, yarım 50 TL ve çeyrek bilet 25 TL olarak belirlendi.

TOPLAM İKRAMİYE TUTARI 563 MİLYON 400 BİN TL

Yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye satılan bilete çıkana kadar çekilişe devam edilecek. Milli Piyango Yılbaşı Sonuçları 31 Aralık 2020 gecesi çekilişten hemen sonra millipiyangoonline.com’da açıklanacak.

Dağıtılacak toplam ikramiye tutarının 563 milyon 400 bin TL olacağı belirtildi.

MİLLİ PİYANGO OYNAMANIN KURALLARI NELER?

Milli Piyango bilet tipleri üçe ayrılıyor; Tam Bilet, Yarım Bilet ve Çeyrek Bilet. Oynanan ve kazanılan bilet yarım bilet ise ikramiyenin yarısı; çeyrek bilet ise ikramiyenin çeyreği kazanılıyor.

Kazanan kategoriler çekilişlerde değişkenlik gösteriyor ve Milli Piyangoda iki tane özel kategori bulunuyor. Amorti, son kazanan kategori. Birincisi 0-4 arasından ikincisi 5-9 arasından olmak üzere iki basamak çekiliyor. Son basamağı bu iki sayıdan biri olan biletler amorti ikramiyesi kazanıyor.

Teselli kategorisi, en büyük ikramiyeyi kazanan bilet numarasının her basamağındaki numaraya göre bir farklılık gösteren ikramiye. (DHA)

İlginizi ÇekebilirMilli Piyango Demirören'e çıkmışMilli Piyango Demirören'e çıkmış