Minibüste şoföre maske uyarısı yapınca hakarete uğradı

İstanbul Sultangazi'de işe gitmek için minibüse binen Nursel Güner, araçta sigara içtiği ve maske takmadığı için uyardığı minibüs şoförü tarafından hakarete uğradı. Güner, minibüs şoförünün üzerine yürüyüp hakaret ettiği anları cep telefonu kamerasına saniye saniye kaydetti.

Sultangazi’de yaşayan ve özel bir şirkette çalışan Nursel Güner(50), işe gitmek için Eski Edirne Asfaltı’nda’ndan geçen bir minibüse bindi.

Şoför koltuğunun arkasındaki boş koltuğa oturan Güner, minibüs şoförünün maske takmadığını ve sigara içtiğini fark etti. Sigara kokusundan rahatsız olan Güner, minibüs şoförünü maske takması ve sigara içmemesi yönünde uyardı.

Uyarıya sinirlenen minibüs şoförü aracını durdurarak kadın yolcuya tepki gösterdi. Minibüs şoförü, üzerine yürüdüğü kadın yolcusunun araçtan inmesini isteyerek ona hakaretlerde bulundu.

YAŞADIĞI KORKU DOLU ANLARI KAMERAYA KAYDETTİ

Nursel Güner, yaşananları cep telefonu kamerasına saniye saniye kaydetti. Görüntülerde, maskesiz olan minibüs şoförünün araç kullanırken sigara içtiği, tartışma üzerine aracını durdurup kadının üzerine yürüyerek ona hakaret ettiği görülüyor.

Foto: DHA / 50 yaşındaki Nursel Güner sigara içmemesi ve maske takması konusunda uyardığı minibüs şoförü tarafından hakarete uğradığını ve araçtan atıldığını söyledi

“RAHATSIZ OLUYORSAN GEÇ ARKADA OTUR”

Güner, yaşadığı korku dolu anları şu sözlerle anlattı:

* Sabah işime gitmek için minibüse bindiğimde 2-3 kişi vardı. Şoförün arkası boştu, oraya oturdum. Maske takmayan şoför sigara içiyordu ve olduğu gibi dumanı, kokusu bana geliyordu.

* Şoförü maske takması için uyardım. Araçtaki yolcular inmiş, minibüste sadece ben vardım. Şoför kabadayıvari bir şekilde ‘sigara içiyorum, rahatsız oluyorsan geç arkada otur. Arkada boş yerler var’ dedi.

* Ben de ‘burada oturuyorum. Sizin dediğiniz gibi yer değiştirmek zorunda değilim’ dedim. Baktım hemen minibüsü sağa çekti. Ayağa dikildi, aşağı inmemi, götürmeyeceğini söyledi.

“BENİ ARABADAN ATTI, GAZA BASIP GİTTİ”

Verdiğim parayı geri iade etti. ‘Götürmüyorum. Bu araba benimse maske de takmıyorum’ diyerek ‘sizin gibi pis insanların yüzünden biz böyle oluyoruz. Siz pis insanlarsınız’ hakaretinde bulundu.

Beni indirdi ve o ara videoyu kapattım. Ben hiçbir şey yapamadım. Yani beni arabadan indirdi, attı. Sonra gaza bastı gitti.

“KARAKOLA GİDİP KENDİSİNDEN ŞİKAYETÇİ OLDUM”

“Ben zaten şeker hastasıyım. Potansiyel hasta olduğum için bu süreçte daha da dikkat etmem gerekiyor” diyen Nursel Güner, sözlerini şöyle sürdürdü:

* Onun o sigara kokusu geliyorsa, onda bir şey görünmeyebilir ama taşıyıcı olabilir. Covid-19 zaten görülebilen bir şey değil. Sigaranın dumanı bana geldiği gibi mikrop da gelebilir.

* O yüzden ben de maskesini takması yününde ikazda bulundum. Ve öyle bir tepki ile karşılaştım.

* Öyle bir tepki de beklemiyordum. O an için ne diyeceğimi, ne yapacağımı şaşırdım. Karakola gidip kendisinden şikayetçi oldum. (DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...