Sözcü Plus Giriş

MSB gece saat 02.00’de açıkladı: Ateşkesten hemen önce…

Milli Savunma Bakanlığı, gece saat 02.00'de yaptığı açıklamada, geçici ateşkes başlamadan önce Bahar Kalkanı Harekatı'nda, Esad rejimine ait 2 top ile 2 ÇNRA'nın imha edildiğini ve 21 Suriye askerinin etkisiz hale getirildiğini duyurdu. Operasyonun iki Mehmetçiğin şehit düşmesi üzerine gerçekleştirildiği vurgulandı.

08:48 -
MSB gece saat 02.00’de açıkladı: Ateşkesten hemen önce…

Milli Savunma Bakanlığı, dün gece saat 00.00’da yürürlüğe giren geçici ateşkes öncesi Bahar Kalkanı Harekatı’nda Esad rejimine ait 2 top, 2 ÇNRA’nın imha edildiğini ve 21 Suriye askerinin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından gece 02.00’de yapılan açıklamada rejimin, askerlerimize saldırısı sonrası SİHA ile hedeflerinin vurulduğu belirtildi ve şu ifadelere yer verildi:

* Bahar Kalkanı Harekâtı’nda 5 Mart tarihinde kahraman silah arkadaşımızın şehit edilmesini müteakip SİHA ile 16.00 civarında icra edilen atışlarla rejime ait 2 top ve 2 ÇNRA imha edilmiş, 21 Rejim askeri etkisiz hale getirilmiş, şehidimizin kanı yerde bırakılmamıştır.

Piyade Uzman Çavuş Fatih Kara ile Sözleşmeli Er Enes Kaya’nın şehit olduğu haberlerini önce Gaziantep ve Iğdır Valilikleri duyurmuştu.

2 ASKER ŞEHİT OLMUŞTU

MSB dün, Esad rejiminin saldırısında Piyade Uzman Çavuş Fatih Kara ile Sözleşmeli Er Enes Kaya’nın şehit olduğunu ve 3 Mehmetçiğin yaralandığı şu ifadelerle duyurmuştu:

* Bahar Kalkanı bölgesinde bulunan unsurlarımıza rejim unsurları tarafından açılan ateş neticesinde, 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 3 kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır.

* Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımızla yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş ve hedefler tahrip edilmiştir.

ATEŞKES KARARI

Gerilimin hızla tırmandığı İdlib’le ilgili Dün Moskova'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında yaklaşık altı saat süren toplantıdan geçici ateşkes kararı çıkmıştı.

İLGİLİ HABERSon dakika... MSB: 2 asker şehit, 3 yaralıSon dakika... MSB: 2 asker şehit, 3 yaralı İLGİLİ HABERİdlib'de ateşkes kararı! İşte Rusya ve Türkiye tarafından imzalanan mutabakat metniİdlib'de ateşkes kararı! İşte Rusya ve Türkiye tarafından imzalanan mutabakat metni
Son güncelleme: 13:02 06.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more