Müdürün lojman talihi

Sağlık Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Mehmet Çakırtaş, devletin 70 bin TL’ye tadilat yaptırdığı lojmanı 511 bin TL’ye aldı. Sonra da 3 bin TL’ye kiraya verdi.

Müdürün lojman talihi

Sağlık Bakanlığı Özel Kalem Müdürü Mehmet Çakırtaş'a lojman piyangosu vurdu.

5 yıl önce AKP'den milletvekili aday adayı olan müdür Mehmet Çakırtaş'ın kendisine tahsis edilen lojmanı alış öyküsü şöyle:

DEVLET TAMİR ETTİRDİ
Devlet, lojmanı önce tadilat ettir- di, sonra da satışa sundu. Mehmet Çakırtaş da aldı.

Geçen yıl kendisine Başkent'in lüks semtlerinden Söğütözü'ndeki lojman tahsis edilen Çakırtaş, bir süre lojmana taşınmadı. Bu arada lojman da, Bakanlık tarafından 70 bin liraya tadilat edilip baştan sona yenilendi. Çakırtaş da, kendisine tahsisli lojmanı Haziran ayında 511 bin liraya satın aldı.

Lojmanı geçen hafta 3 bin liraya kiraya verdi. Lojman satılmasaydı yakıt ve diğer giderler için Çakırtaş devlete aylık 485 lira kira ödeyecekti. Eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'a da danışmanlık yapan Çakırtaş, 2015 seçimlerinde AKP'den Sivas adayı oldu ancak kazanamadı.

Mehmet Çakırtaş, 2015'te AKP'ye Sivas milletvekili adaylığı için başvurmuştu.

Çakırtaş, Bakan Fahrettin Koca tarafından da Özel Kalem Müdürü yapıldı. SÖZCÜ'nün sorularını yanıtlayan Çakırtaş “Bu sadece bana özel bir durum değil. Satışa çıkınca aldım” dedi.

BAKANLIK: AYRICALIK YOK

Sağlık Bakanlığı’ndan konuya ilişkin yapılan açıklamada, süreçlerin tamamının yasal mevzuata uygun şekilde yürütüldüğü savunuldu.

Açıklamada Mehmet Çakırtaş’ın kendisine özel ayrıcalık tanınmadığı ve kamu konutlarından istifade eden tüm memurlarla aynı şartlarda satış işlemi gerçekleştirildiği aktarıldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...