‘Neden parkta oturuyorsun?’ sorusuna “sıkılıyorum” cevabını verince cezayı yedi

İstanbul Tophane’de bir parkta otururken polisin corona virüsü denetimlerine denk gelen bir genç ekiplerin ‘Neden burada oturuyorsun?’ sorusuna ‘canımın sıkıntısından’ cevabını verince cezayı yedi.

Yeni tip corona virüsüne karşı polisin denetimleri aralıksız sürüyor. Vatandaşların büyük çoğunluğu kurallara uyarken bazıları ise tüm uyarılara rağmen sorumsuzca davranışlarını sürdürüyor.

Emniyet ekipleri ise uyarılara rağmen işi olmadan dışarı çıkan vatandaşları uyarıp ceza kesiyor. Polisler pek çok noktada olduğu gibi Tophane'de de denetimlerini gerçekleştirdi.

VERDİĞİ CEVAPLA CEZAYI YEDİ

Parktan geçen vatandaşları kimlik sorup, uyaran ekipler, bir gencin parkta oturduğunu gördü. Gencin yanına giderek parkta ne yaptığını sorulduğunda ekiplerin aldığı cevap ise şaşırttı.

‘Neden dışarı çıktınız?' sorusuna ‘canımın sıkıntısından' cevabını veren gencin maske takmadığı da görüldü. Ekipler uyarılarının ardından gence cezai işlem uyguladı.

CORONA VİRÜSÜNÜ UMURSAYAN YOK

Öte yandan vatandaşların Beyoğlu'nda bulunan Fatih Sultan Caddesi'nde de corona virüsü uyarılarına aldırış etmediği de görüldü.

Caddenin oldukça kalabalık olduğu görülürken, vatandaşların sosyal mesafeye de dikkat etmediği anlar kameralara yansıdı.

Özellikle banka önlerinde oluşan kalabalık dikkat çekti. Bazı vatandaşların ise maske bile takmaması pes dedirtti. (İHA)

banka Corona Emniyet istanbul korona