Nişantaşı’nda kavga esnasında kontrolden çıkan araç yaşlı kadını ezdi

İstanbul Nişantaşı’nda maddi hasarlı kaza sonrası anlaşamayan iki sürücüden biri diğerinin kaçtığını düşünerek peşinden koştu. Öfkeli şahıs aracın kapsını açıp sürücüyü yakasından çekiştirince kontrolden çıkan araç, karşıya geçen yaşlı bir kadını ezdi. Vatandaşlar tarafından aracın altından kurtarılan kadın ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Akıl almaz olay, geçtiğimiz Cumartesi günü 10.00 sıralarında Nişantaşı Akkavak Sokak üzerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sabah saatlerinde Vali Konağı Caddesi ile Akkavak Sokak kesişiminde iki sürücü maddi hasarlı kazaya karıştı.

Kazanın ardından sinirle araçlarından inen sürücüler sözlü tartışma yaşandı. Sürücüler araçları uygun bir yere çekerek tutanak tutmak için sözleşti. Ancak kazaya karışan sürücülerden biri bu sırada yandaki sokağa sür’atli bir şekilde girdi. Bunu gören diğer sürücü ise kaçtığını düşünerek peşinden koştu.

Korkunç kaza Nişantaşı Akkavak Sokak üzerinde yaşandı

Kısa bir süre sonra sürücüyü durduran şahıs, aracın kapısını açarak sürücünün de yakasından çekiştirdi. O esnada kontrolden çıkan hafif ticari araç, yolun karşısına geçmek isteyen 74 yaşındaki Fatma Gülriz Günay'ı ezerek altına aldı. Kaza sonucu aracın altında kalan Günay ağır şekilde, araçtaki sürücü ise hafif şekilde yaralandı.

KONTROLDEN ÇIKAN ARAÇ KADINI EZDİ

Dehşet anları güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı. Görüntülerde, hafif ticari araç seyrettiği sırada kazaya karışan diğer sürücü aracın kapısını açıyor ve yakasını çekiştiriyor. O esnada kontrolden çıkan araç kadını çarparak eziyor.

Kazaya karışan sürücünün kaçtığını düşünüp peşinden koştu.

Kadın aracın altında kalırken sürücüler ise şoke oluyor. Çevredeki vatandaşlar ise koşarak olay yerine geliyor. Olayın ardından sürücüler şoka girerken, çevredeki vatandaşlar ise aracın altında kalan kadını kurtarmak için koştu.

Aracı kaldıran vatandaşlar ağır yaralı şekilde kadını kurtardı. Vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar olduğu öğrenilen talihsiz kadın, ambulansla Nişantaşı'ndaki özel bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Ameliyata alınan evli ve iki çocuk annesi Fatma Gülriz Günay'ın yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Kazayla ilgili polis ekipleri de güvenlik kamera görüntülerini inceleyerek tutanak tuttu.

Diğer sürücünün, kaçtığını düşündüğü sürücüyü yakalayıp yakasından çekiştirdiği iddia edildi.

GÖRGÜ TANIKLARI ARACI KALDIRIP KADINI ÇIKARTTI

Maddi hasarlı kazayı anlatan Mehmet Çelik, “Arkadaki araç sürtme nedeniyle bir panik oldu. Diğer arkadaş çıktı ve diğerine ‘tamam ileride hallederiz' dedi. Diğeri de ‘çek ileri' deyince, bu kez şoför sür’atli bir şekilde oraya doğru gitti. Diğeri de kaçıyor sanıp peşinden gitti.

Kadının ezildiğini gören sürücü büyük şok yaşadı.

Orada panik yapınca da kadını aracın altına aldı. Buradaki olay tamamen yanlış anlaşılmadan ibaret. Çünkü adamın kaçtığı falan yoktu. Olayda agresiflik olunca bu yaşandı. Kadının durumu çok ağırdı, zaten aracı diğer arkadaşlar kaldırdı altından öyle çıkarttılar” dedi.

“ADAMIN YAKASINI TUTTU VE DIŞARI ÇEKTİ”

Kazayı gören Mehmet Sayın, “Bir şahıs durağın sonuna aracı bıraktı. Ben de durak personeliyim, aracı oraya koymaması için uyardım. Tam burada beyaz bir araç hareket etti. O esnada şoförü gidiyor muydu duruyor muydu bilemiyorum. Hareket eden aracın kapısını açtı, adamın yakasını tuttu ve dışarıya doğru çekti.

74 yaşındaki Fatma Gülriz Günay kazada ağır yaralandı.

O anda adam dengeyi kaybetti, oradan da yaşlı bir teyze geçiyordu. Adamın bir ayağı dışarıya çıktı, araç çalışır vaziyette teyzeyi altına aldı gitti. Başta ben koştum, diğer insanları çağırdık arabayı kaldırdık ve teyzeyi çıkarttık.

Teyzenin bacağı, kolu hep gitmişti, çok üzüldük. Sonradan öğrendiğimize göre ileride bunun aracına arkadan vurmuş. Araçta bir şey yoktu. O aracı kaçıyor sanmış” ifadelerini kullandı. Polis olayla ilgili inceleme başlattı. (İHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...