Sözcü Plus Giriş

Tartıştığı sürücüye cinsel organını göstermişti! O taksiciye kötü haber

İBB, Beyoğlu’nda tartıştığı vatandaşa cinsel organını göstererek taciz eden taksi şoförünün “Toplu Taşıma Aracı Kullanım Belgesi”ni iptal etti. Araç, trafikten men edildi. Hakkındaki şikayetin ardından gözaltına alınan ve 3 adet “kasten yaralama” ve 1 adet de “hakaret” suçundan kaydı bulunan taksici Celal Y. ise, emniyetteki işlemlerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

10:10 -

Galata'da işletmecilik yapan Erdem E., önceki gece iş yerini kapattıktan sonra 3 çalışanıyla birlikte otomobiline binerek eve gitmek üzere yola çıktı. İşletmeci cadde üzerine geldiği sırada iki taksicinin yolu kapatarak müşteri için tartıştığını gördü.

Tartışma uzayınca Erdem E., yolun açılması için aracının kornasına bastı. Duruma sinirlenen taksi sürücüsü, küfür ve hakaretler etmeye başladı. Erdem E., cep telefonuyla olanları görüntülemeye başladı.

Kayıt altına alındığını fark eden taksici, “Bunu da al” diyerek cinsel organını çıkardı. Taksicinin tacizi cep telefonu kamerasına yansıdı.

SÜRÜCÜNÜN BELGESİ İPTAL EDİLDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü de konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, Beyoğlu'nda tartıştığı bir vatandaşa cinsel organını göstererek tacizde bulunan taksi şoförünün TUDES kapsamında “Toplu Taşıma Aracı Kullanım Belgesi”nin iptal edildiği duyuruldu. Açıklamada, “Emniyet birimlerince şoför hakkında adli işlem gerçekleştirilmiş olup araç trafikten men edilmiştir” denildi.

HAKARET VE YARALAMADAN SUÇ KAYDI VAR

Olayın ardından arkadaşlarıyla beraber Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Taksim Şehit Haşim Usta Polis Merkezi Amirliğine giden Erdem E., taksici hakkında ayrı ayrı şikayetçi olmuştu. Şikayetin ardından işletmecinin teslim ettiği görüntüyü incelemeye alan polis, taksinin plakasından sürücüsü Celal Y.'yi tespit etti.

Gözaltına alınan taksiciye emniyette ifadesi alınarak “hakaret ve “hayasızca hareketler” suçlarından adli işlem yapıldı. İşlemleri tamamlanmasının ardından emniyette 3 adet “kasten yaralama” ve 1 adet de “hakaret” suçundan kaydı bulunan Celal Y, savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. (Sözcü İstanbul-İHA)

Son güncelleme: 13:17 11.07.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more