ÖGG sınav soruları ve cevap anahtarı yayınlandı

Geçtiğimiz hafta sonunda yapılan Özel Güvenlik 89. Temel Eğitim ve 65. Yenileme Eğitimi Sınavı’nın soruları ve cevap anahtarları yayınlandı.

ÖGG sınav soruları ve cevap anahtarı yayınlandı

Özel Güvenlik Denetleme Başkanlığının resmi sayfası üzerinden yapılan açıklamada ÖGG soru ve cevaplarının erişime açıldığı duyuruldu. Adaylar, Temel Eğitim Sınavı A ve B kitapçığı ile Yenileme Eğitimi A ve B kitapçığına https://www.egm.gov.tr/ozelguvenlik/ adresi üzerinden ulaşabilecek.

ÖGG SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYIN

ÖGG SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

11 Ekim'de gerçekleştirilen ÖGG sınav sonuçları, 30 Ekim tarihinde duyurulacak. Sınava katılan adaylar, sonuçları https://onlineislemler.egm.gov.tr/ adresinden T.C kimlik numarası ile öğrenilebilecek.

SİLAHLI VE SİLAHSIZ GÜVENLİK GÖREVLİSİ FARKLARI

Silahlı ve silahsız Güvenlik Görevlisi olmak için aranan şartlar ve adaylardan istenilen belgeler farklıdır. Ayrıca Silahlı temel eğitim süresi 120 saattir. 15 gün temel dersler+ 3 gün silah dersi ( 2 gün teorik eğitim ve 1 gün poligonda 25 mermi atış eğitimi) olmak üzere toplam 18 iş günüdür. Silahsız temel eğitim alanlar 100 saattir. (15 gün) Eğitimlere katılmak mecburidir. Mazeretsiz %10 D/S (100 saatin 10 saati), mazeretli %30 D/S (100 saatin 10 saati) devamsızlık hakkınız mevcuttur.