Öğretmen ve öğrencide corona virüsü çıktı, 30 öğrenci karantinada

Ordu'nun Fatsa ilçesinde bulunan Dumlupınar İlkokulu'nda, 1 öğretmen ve 1 öğrencide corona virüsü tespit edildi. Öğretmen ile öğrenci, tedaviye alınırken, sınıftaki 30 öğrenci ise karantinaya alındı.  

Öğretmen ve öğrencide corona virüsü çıktı, 30 öğrenci karantinada

Fatsa’daki Dumlupınar İlkokulu’nda, yüksek ateş belirtisi gösteren 1 öğretmen ve 1 öğrenciye, Fatsa Devlet Hastanesi’nde Covid-19 testi yapıldı.

Sonuçları pozitif çıkan öğretmen ve öğrenci, tedaviye alınırken, sınıftaki 30 öğrenci de 14 gün süreyle karantinaya alındı. Okul görevlileri, sınıfta dezenfeksiyon çalışması yaptı.

Dumlupınar İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Tülay Demirbaş, “Sınıfımız karantinadadır. Yüz yüze eğitim başladığından bu yana tüm sağlık önlemleri alınmıştır. Velilerimizi endişelendirecek bir sorun yoktur. Eğitim devam etmektedir” dedi.

ABD'de okullar açıldı: 25 bin öğrenci ve öğretmen Covid-19 oldu İlginizi Çekebilir ABD'de okullar açıldı: 25 bin öğrenci ve öğretmen Covid-19 oldu Bilim Kurulu üyesi cevapladı: Sınıfta pozitif öğrenci çıkarsa ne olacak? İlginizi Çekebilir Bilim Kurulu üyesi cevapladı: Sınıfta pozitif öğrenci çıkarsa ne olacak?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD aile Bilim Corona Covid-19 Dünya Maske öğrenci okul Ordu Sağlık Sağlık Bakanlığı söz Türkiye yüz yüze
Loading...