Sözcü Plus Giriş

‘Olağanüstü Bir Hayat: Uğur Dündar’ belgeseli sozcu.com.tr’de

Yönetmenliğini Gökmen Ulu'nun yaptığı ve soruşturmacı televizyon haberciliğinin öncüsü Uğur Dündar’ın serüven dolu hayatının anlatıldığı "Olağanüstü Bir Hayat: Uğur Dündar" belgeseli, dijital medyada ilk kez ve sadece sozcu.com.tr’de izleyici ile buluştu.

Güncellenme: 15:57, 08/06/2020

Türkiye'de soruşturmacı televizyon haberciliğinin öncüsü ve Türkiye’nin en güvenilir kişisi Uğur Dündar'ın serüven dolu hayatının anlatıldığı “Olağanüstü Bir Hayat: Uğur Dündar” belgeseli Gökmen Ulu tarafından hazırlandı.

TÜRKİYE’NİN YARIM ASRINA IŞIK TUTUYOR

Belgesel, usta gazeteci Uğur Dündar'ın meslekteki 50. yılında, 2019 senesinin Mayıs ayında tamamlanarak gösterime girdi.

Dündar'ın yaşam hikayesinin yanı sıra, mesleki nitelikleri ve karakteristik özellikleri üzerinde de durulan belgeselde, Türkiye'nin yarım asrında yaşananlara ışık tutan kesitler de yer alıyor.

TÜM GELİRLERİ EĞİTİME BAĞIŞLANDI

Aynı isimle kitaplaştırılarak detaylandırılmış da olan belgesel, dijital medyada ilk kez ve sadece sozcu.com.tr'de yayınlandı.

Yönetmen Gökmen Ulu'nun ticari amaç gütmeden gönüllü olarak yaptığı belgeselin tüm gelirleri de eğitime bağışlandı. Belgeselin telif hakları ise Vefa Lisesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne ait.

Yayınlanma Tarihi:09:39,