Sözcü Plus Giriş

Osman Kavala’ya ‘anayasa’yı ihlal’ suçlamasından tahliye

15 Temmuz darbe girişimine yönelik yürütülen soruşturma kapsamında "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme" suçundan tutuklanan Osman Kavala'nın tutukluluk süresi dikkate alınarak tahliyesine karar verildi. Kavala, "Askeri ve siyasal casusluk" suçundan da tutuklu bulunduğu için cezaevinden çıkamayacak.

19:09 -
Osman Kavala’ya ‘anayasa’yı ihlal’ suçlamasından tahliye

Gezi Parkı eylemlerine ilişkin yargılandığı davada beraatine ve tahliyesine karar verilen ancak 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin yürütülen başka bir soruşturma kapsamında 19 Şubat’ta tutuklanan Osman Kavala hakkında yeni bir gelişme yaşandı.

İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliği Kavala hakkında “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etme” suçundan tutuklu kaldığı süreyi göz önüne alarak tahliye edilmesine karar verdi.

Ancak aynı soruşturmada “Askeri ve siyasal casusluk” suçundan da 9 Mart’ta tutuklanmış olduğu için Kavala cezaevinden çıkamayacak. DHA

İLGİLİ HABEROsman Kavala'dan casusluk suçlamasına yanıt!Osman Kavala'dan casusluk suçlamasına yanıt! İLGİLİ HABERTutuklu bulunan Osman Kavala şimdi de 'casusluk' iddiasıyla tutuklandı!Tutuklu bulunan Osman Kavala şimdi de 'casusluk' iddiasıyla tutuklandı!
Son güncelleme: 19:11 20.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more