Sözcü Plus Giriş

Dündar: “İBB Hızır gibi yetişti”

SÖZCÜ yazarları Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil, sozcu.com.tr'de yayınlanan ve izlenme rekorları kıran Halkın Vicdanı programında, Beşiktaşlılarda corona virüsünün tespit edilmesi, Dünya Çiftçiler Günü ve Türkiye'nin tarım politikalarına ilişkin yorumlarda bulundu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin çiftçilere 3 buçuk milyon fide dağıttığını ve bunun üretici için can suyu olduğunu söyleyen Dündar, "Gerçekten bayram ediyorlar. Hızır gibi yetişti İBB. Bol miktarda sebze, karpuz ve kavun gibi ürünlerin yetiştirilmesine imkan sağlıyorlar" diye konuştu. Özdil ise, Türkiye'nin birçok tarım ürününü ithal ettiğini belirterek, "Tarımdaki zararları yok etsinler diye biz İspanyol uğur böceklerini ithal ediyoruz. Süt ürünlerinde kullanmak için bakteri ithal ediyoruz. Bizim yerli ve milli bakterimiz yok mu? Fare ithal ediyoruz. Saman ithal ediyoruz. Solucan ithal ediyoruz" şeklinde konuştu.

Sozcu.com.tr
20:28 -

Soruşturmacı televizyon gazetecisi Uğur Dündar ve Türkiye’nin en çok okunan yazarı Yılmaz Özdil, sozcu.com.tr’de yayınlanan, moderatörlüğünü Gökmen Ulu'nun yaptığı programda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Halkın Vicdanı’nı hafta içi her gün yalnızca sozcu.com.tr ve sozcu.com.tr’nin sosyal medya hesaplarından izleyebilirsiniz…

Son güncelleme: 07:32 15.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more