Sözcü Plus Giriş

Özel harekat polisleri, Meriç’te ‘zodyak’ devriyelerini arttırdı

Edirne'den geçtikleri Yunanistan'da, şiddet uygulanarak, geri gönderilen göçmenler için görevlendirilen ve önceki gün çalışmaya başlayan, tam donanımlı bin özel harekat polisi, sınırı oluşturan Meriç Nehri'nde zodyak botlarla devriyeleri artırdı. 

13:00 -

Edirne’den geçtikleri Yunanistan’da göçmenlerin, şiddete uğrayıp, para ve değerli eşyaları alındıktan sonra zorla geri gönderilmesi üzerine Türkiye, sınır boyunda 1000 özel harekat polisi görevlendirdi.

Yunan güvenlik güçlerinin şiddet uyguladığı göçmenleri geri itmelerini engellemek için göreve başlayan özel harekat polisleri, Meriç Nehri üzerinde devriye görevini sürdürüyor.

Yunan tarafının itmeleri önleniyor. (FOTO:DHA)

Özel harekat polisleri  zodyak botlarla nehir üzerindeki devriyelerini sıklaştırdı. Nehrin tamamında ekiplerin görev aldığı belirtildi.

NE OLMUŞTU?

Türkiye 27 Şubat’ta İdlib’de 33 Mehmetçiğinin şehit düşmesi üzerine göçmenleri tutmayacağını açıklamıştı. Karar üzerine Edirne’ye akın yaşanmış ve Atina yönetimi sınırlardaki önlemleri artırmıştı. Yunan güvenlik güçlerinin ihlalleri üzerine de bin özel harekat polisi sınıra sevk edilmişti.

Son güncelleme: 14:35 08.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more