‘Özkök Genelkurmay Başkanı olduğunda askeri vesayet biter’

Emekli Orgeneral Hilmi Özkök’ün FETÖ’yle ilgili “Sivisineklerle mücadele ettik, ama bataklığı kurutamadık” sözlerinin ardından eski milletvekili Emin Şirin bir anısını anlattı.

‘Özkök Genelkurmay Başkanı olduğunda askeri vesayet biter’

Şirin, Fethullah Gülen'in “Hilmi Özkök Genel Kurmay Başkanı olursa askeri vesayet biter” dediğini öne sürdü.1999'un sonlarına doğru Fazilet Partisi ile ABDye gittiğini belirten Emin Şirin, olayı şöyle anlattı:

YANIMDA GERÇEKLEŞTİ

“Fazilet Partisi heyeti ile ABD’ye gittik. Kanal 7'nin temsilcisi olan Akif Beki'nin teklifi ve organizesi ile Fethullah Gülen'in kahvaltı davetine ABD'ye katıldık. Akif Beki böyle bir teklifte bulunduğu için cemaatçi olduğu anlamı çıkmasın. Hatta, kahvaltıya gittiğimizde Akif Beki gelmemiş, organizasyonla onun konuştuğu başka bir kişi ilgilenmişti. Kahvaltıda Gülen, o dönem milletvekili olan Nazlı Ilıcak, ben ve şimdi ismini hatırlayamadığım Gülen'in bir yakını vardı. Oradaki konuşmaların hepsine ben şahit oldum. Nazlı Ilıcak ‘Askeri vesayetten ne zaman kurtuluruz?' deyince Gülen de gülümseyerek ‘Hilmi Özkök Genel Kurmay Başkanı olduğunda' karşılığını verdi. Bunlar bizzat şahit olduğum sözlerdir.

Emin Şirin

‘Sözde' değil kulağımla duyduğum bir konuşmadır. Ama buradan Hilmi Özkök' ün cemaat mensubu olduğu anlamı asla çıkamamalı. Daha sonra Nazlı Ilıcak 2005 yılında yazdığı bir yazıda Fethullah Gülen'in söylediği ve benim de duyduğum sözlerle ilgili olarak kendisinin böyle bir şey duymadığını söyledi. “Bu konuda daha fazla da konuşmak istemiyorum” dedi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...