Sözcü Plus Giriş

Pandemi İzolasyon Uygulaması nedir? Corona virüsü hastaları indirmek zorunda!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüs vakalarının takibi için yeni bir telefon aplikasyonu geliştirildiği bilgisini aktardı. Peki Pandemi İzolasyon Uygulaması nedir? Pandemi İzolasyon Uygulaması nasıl indirilecek?

Güncellenme: 09:55, 10/04/2020
Pandemi İzolasyon Uygulaması nedir? Corona virüsü hastaları indirmek zorunda!

Corona virüsü vakalarının takibi için yeni bir telefon aplikasyonu geliştirildiği açıklandı. Koca, corona virüs aplikasyon uygulamasının hastaların indirmek zorunda olduğunu ifade etti. Peki corona virüs aplikasyon uygulaması nedir? Aplikasyon ne demek?

PANDEMİ İZOLASYON APLİKASYONU NEDİR?

Sağlık Bakanı Koca yaptığı açıklamada uygulama hakkında bilgi verdi. Koca; “Vakalarımızı takip etmek için, izole olmalarını görmek üzere bir çalışma yaptık. Bu üç operatör ve BTK’nın (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) işbirliğiyle olan bir tablo. Önümüzdeki 1-2 gün içerisinde devreye girecek. Bir aplikasyon geliştirildi, hastalarımız indirmek zorundalar.”

“Hem takip, hem de kendi durumlarını anlık görebilecekleri bir sisteme geçmiş oluyoruz. Hareketliliği gördüğünde bir mesajla kendisini uyaran, evde izole olmasını hatırlatan ve devamında gerektiğinde emniyet kuvvetlerinin de devreye gireceği bir sistemden bahsediyorum.”

Uygulamanın nasıl indirileceğine dair bir bilgi henüz paylaşılmadı.

APLİKASYON NEDİR?

Aplikasyon kelimesi en temel şekliyle uygulama anlamına gelir.