Sözcü Plus Giriş

Patlama değil cinayet! Benzin döküp ateşe vermiş

Aydın Nazilli'de erkek arkadaşı ile birlikte yaşadığı evde meydana gelen patlamada yaşamını yitiren Gamze Esen'in cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Yapılan incelemede Esen'in erkek arkadaşı Fatih Alp Ü.'nün benzin döküp evi ateşe verdiği anlaşıldı. Kızının cenazesinde fenalaşan baygınlık geçiren acılı anne ise Fatih Alp Ü.'nün evi ateşe vermeden önce Gamze Esen'i darp edip odaya kilitlediğini söyledi.

Güncellenme: 16:25, 23/01/2020

Nazilli'nin Dallıca Mahallesi Nohutçu Kahveleri mevkisinde önceki gece Fatih Alp Ü. (41) ile Gamze Esen’in (24) birlikte yaşadıkları dubleks evde patlama meydana gelmişti. İtfaiye ekipleri tarafından evden yaralı olarak çıkartılan Gamze Esen ve kendi imkanlarıyla dışarıya çıkan Fatih Alp Ü., ilk müdahalelerinin ardından Nazilli Devlet Hastanesi'ne ardından da İzmir Bozyaka Devlet Hastanesi'ne sevk edilmişti. Vücudunun büyük bölümünde cam kesikleri ve yanıklar oluşan Gamze Esen, doktorların tüm müdahalelerine rağmen dün sabaha karşı hayatını kaybetmişti.

Acılı anne kızının cenaze töreninde fenalaştı. Foto: İHA

KAPIYI KİLİTLEYİP, EVİ ATEŞE VERMİŞ

Patlamayla ilgili olarak itfaiye ve polis ekiplerinin yaptığı araştırmada, evi Fatih Alp Ü.’nün ateşe verdiği belirlendi. Dini nikahlı eşi Gamze Esen ile bilinmeyen nedenle tartışan Fatih Alp Ü.’nün, Gamze Esen'i üst kattaki bir odaya kilitledikten sonra benzin döküp evi yaktığı iddia edildi. Evdeki incelemede benzin bidonunun bulunduğu, Fatih Alp Ü.’nün de ifadesinde evi kendisinin ateşe verdiğini söylediği öğrenildi.

İzmir Adli Tıp Kurumu morgundan alınan Gamze Esen'in cenazesi, Nazilli Yıldıztepe Mahallesi'nde bulunan Kanalyolu Camisine getirildi. Vahşi bir cinayete kurban giden Esen'in cenazesine ailesi, siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı. Esen'in cenazesi öğle namazı sorası kılınan cenaze namazının ardından Eğri Boyun Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Cinayete kurban giden Gamze gözyaşları arasında toprağa verildi. Foto: İHA

ANNENİN SÖZLERİ DEHŞETE DÜŞÜRDÜ

Genç yaşta hayatını kaybeden Gamze Esen'in cenazesinde duygusal anlar yaşandı. Yaşadığı acı nedeniyle ayakta durmakta güçlük çelen anne Şenay Alvan, “Söyleyecek bir şey yok. Yakmış kızımı. Önce darp etmiş, sonra kapıyı önünden kilitleyip ateşe vermiş. Dün gidip evi gördüm, savaş çıkmış gibiydi. Gamze o evden asla çıkamazdı, o evden kimse çıkamazdı. Her yer kan, her yer kandı. Kimse çıkamazdı” dedi.

Bir yakınının omzuna sarılarak gözyaşı döken acılı anne, yaşadığı acıya daha fazla dayanamayarak bir anda yere yığıldı. Acılı annenin feryatları, cenazeye katılanların duygusal anlar yaşamasına neden oldu. 112 Acil Servis görevlilerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırılan anne, gözetim altına alındı. (İHA)

Yayınlanma Tarihi:16:07,