Sözcü Plus Giriş

PKK yöneticilerinden Mazlum Demir etkisiz hale getirildi

Kuzey Irak'ta MİT ve TSK'nın ortak düzenlediği operasyonda PKK'nın sözde özel güç birimi sorumlusu olan ve kırmızı bültenle aranan Mazlum Demir'in etkisiz hale getirildiği açıklandı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 18:26, 08/10/2020
PKK yöneticilerinden Mazlum Demir etkisiz hale getirildi

Tunceli kırsalında 2013-2019 yılları arasında güvenlik güçlerine yönelik birçok eyleme katılan, Kuzey Irak’taki örgüt kamplarında sabotaj eğitimi aldıktan sonra örgütün sözde Özel Güç biriminde faaliyet göstermeye başlayan Jir kod adlı Mazlum Demir, 6 Ekim tarihinde MİT ve TSK’nın Kuzey Irak Gare’de düzenlediği ortak operasyonla etkisiz hale getirildi.

FOTO: İHA

Edinilen bilgiye göre, MİT tarafından PKK/KCK Özel Güç birimlerinden sorumlu olan Mazlum Demir’in PKK tarafından metropollerde sansasyonel eylem yapması amacıyla görevlendirildiği tespit edildi.

Sahadaki unsurları vasıtasıyla Demir’i takibe alan MİT, anılan metropollerde sansasyonel bir eylemde kullanılacak patlayıcı ve mühimmatı ele geçirme hazırlığı yaptığını teyit etti. Bunun üzerine MİT ve TSK’nın düzenlediği nokta operasyonuyla Mazlum Demir etkisiz hale getirildi. (İHA)

İlginizi ÇekebilirPKK'ya yönelik sonbahar-kış operasyonu başladıPKK'ya yönelik sonbahar-kış operasyonu başladı

 

Yayınlanma Tarihi:17:58,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more