Sözcü Plus Giriş

Polisi şehit eden çetenin son üyesi de yakalandı

Adana'da trafik polisi Mustafa Görenoğlu'nu (33) şehit eden ve çok sayıda suça karıştıkları belirlenen 74 kişilik çıkar amaçlı suç örgütünün son üyesi Cumali Bozdoğan da saklandığı evde yakalandı. Bozdoğan, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

10:39 -
Polisi şehit eden çetenin son üyesi de yakalandı

Liderliğini Hasan Bozdoğan ile İ.K.’nin yaptığı ileri sürülen silahlı organize suç örgütüne Mart 2019’da teknik ve fiziki takip başlatan ekipler, araştırmalarında çetenin ‘adam öldürme, yaralama, tehdit, şantaj, hırsızlık, çek ve senet dolandırıcılığı ve rüşvet verme’ gibi 54 olaya karıştığını tespit etti.

800 POLİSLE BASKIN

Adana merkezli 5 ilde 800 polisle 87 adrese şafak vakti düzenlenen operasyonla örgüte yardım ve yataklık yaptığı iddiasıyla 2’si aktif görevde 1’i emekli polis, 1 cezaevi müdürü, 4’ü kadın 65 şüpheli gözaltına alındı. Çete liderlerinden Hasan Bozdoğan’ın, bankalar arası para transferi yapan bir güvenlik şirketinden 4 milyon 795 bin Euro’luk vurguna karıştığı öne sürülerek tutuklandığı belirlenirken, iki akaryakıt istasyonu sahibi İ.K. de Muğla’nın Bodrum ilçesindeki villasında yakalandı.

SUÇU BAŞKASI ÜSTLENMİŞ

Çete üyelerini adreslerinde yapılan aramalarda çok sayıda silah ve yüksek miktarda para ile senet ele geçirildi. Yürütülen soruşturmada örgütün ayrıca 3 yıl önce trafik polisi Mustafa Görenoğlu’nu (33) şehit ederek, suçu bir başkasının üstlenmesini sağladığı da ileri sürüldü.

Polis, örgütün aranan son üyesi Cumali Bozdoğan’ı da 9 Mayıs günü saklandığı adrese yapılan baskında yakaladı. 8 ayrı olaydan aranan Cumali Bozdoğan çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Böylece soruşturma kapsamında tutuklu sayısı 39’a çıktı. (DHA)

Son güncelleme: 13:24 12.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more