Sözcü Plus Giriş

Rahşan Ecevit devlet mezarlığına defnedilecek

Eski Başbakan Bülent Ecevit'in eşi Rahşan Ecevit’in cenaze töreni belli oldu. Ecevit, yarın devlet mezarlığında Bülent Ecevit’in yanına defnedilecek.

12:18 -
Rahşan Ecevit devlet mezarlığına defnedilecek

Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit'in eşi ve Demokratik Sol Parti'nin (DSP) Kurucu Genel Başkanı Rahşan Ecevit, dün Ankara'da tedavi gördüğü hastanede, hayatını kaybetmişti.

Rahşan Ecevit yarın devlet mezarlığında Bülent Ecevit’in yanına defnedilecek.

DSP LİDERİ AÇIKLAMIŞTI

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Rahşan Ecevit’in Bülent Ecevit’in yanına defnedilmeyi istediğini söylemişti.

Aksakal, “Bülent Ecevit ve Rahşan Ecevit bir sevgi timsaliydi. Türk siyasetine sevgiyi aşılayan iki insandı. Toprakta da beraber yatmayı arzu ederlerdi. Bülent Ecevit rahmetli olduğunda özel bir mezar yeri hazırlanmıştı. Ancak sayın Başbakanımızın Devlet Mezarlığı'na defnedilmesi öngörülmüştü. Biz de sayın Cumhurbaşkanımıza Rahşan Ecevit'in bu son arzusunu ilettik. Aynı yerde yatabilmeleri için kendilerinden önemle destek bekliyoruz. Bu bir insani yaklaşımdır. Bakanlar Kurulu kararı gerektiriyor. Eğer uygun görülürse, ki uygun görülmesini arzu ediyoruz” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERKavuştularKavuştular
Son güncelleme: 16:39 18.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more