Makyaj yapmak, ağda yapmak ve saç boyamak orucu bozar mı?

Ramazan Ayı’nın gelmesiyle oruç heyecanı başladı. Bu gece ilk kez sahura kalkan ve oruç tutmak için niyetlenen vatandaşlar, hangi durumlarda orucun bozulacağını merak ediyor. Peki, makyaj yapmak orucu bozar mı? Ağda yapmak orucu bozar mı? Saç boyamak orucu bozar mı? İşte Diyanetin konu hakkındaki bilgilendirmesi…

Makyaj yapmak, ağda yapmak ve saç boyamak orucu bozar mı?

Ramazan Ayı'nın gelmesiyle Türkiye'de oruç heyecanı yaşanıyor. Milyonlar kişi oruç için niyetini etti ve günü oruçlu olarak geçirecek. Oruç tutan Müslümanlar, orucun hangi hallerde bozulacağını merak ediyor. Peki, makyaj yapmak, ada yapmak ve saç boyamak orucu bozar mı? İşte ayrıntılar…

MAKYAJ YAPMAK ORUCU BOZAR MI?

Özellikle kadınları yakından ilgilendiren bu konuda Diyanet, makyaj yapmanın orucu bozmayacağını belirtiyor. Oruç, bir şey yemek, içmek ve cinsel ilişkide bulunmaktan dolayı bozulur. Bu konu göze alındığında makyaj yapmak oruca zarar vermez.

AĞDA YAPMAK ORUCU BOZAR MI?

Diyanet işlerinin bu konudaki görüşü şu şekilde; Vücutdaki kılların hangi yolla olursa olsun alınmaları orucu bozmaz. Çünkü oruç, bir şey yemek, içmek ve cinsel ilişkide bulunmaktan dolayı bozulur. Kıl almak veya aldırmak bunların kapsamında olmadığından orucu bozmaz.

SAÇ BOYAMAK ORUCU BOZAR MI?

Oruç, bir şey yemek, içmek ve cinsel ilişkide bulunmaktan dolayı bozulur. Saç boyamak ve saç bakımı bunların kapsamında olmadığından orucu bozmaz.

1. gün iftar menüsü: İftarda ne pişirsem? İlginizi Çekebilir 1. gün iftar menüsü: İftarda ne pişirsem?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...