Recep Gökçe’nin oğlu SÖZCÜ’ye konuştu: Kardeşime şehit unvanı verilmediğini hastanede öğrendik!

Karaman’ın Ermenek ilçesindeki maden faciasında ölen oğlu Tezcan Gökçe'nin cenaze törenine yırtık lastik ayakkabısıyla katılmasıyla yürekleri burkan ve yakalandığı coronaya yenik düşen Recep Gökçe'nin (81) cenazesi son yolculuğuna uğurlandı. SÖZCÜ’ye konuşan Recep Gökçe’nin oğlu Osman Gökçe, “Kardeşime şehit unvanı verilmediğini hastanede öğrendik” dedi.

Recep Gökçe’nin oğlu SÖZCÜ’ye konuştu: Kardeşime şehit unvanı verilmediğini hastanede öğrendik!

Has Şekerler Madencilik Şirketi’ne ait linyit ocağını 28 Ekim 2014 tarihinde eski ocakta biriken suyun basması sonucu 18 işçi yaşamını yitirmişti. Faciada oğlunu kaybeden ve cenaze törenine yırtık lastik ayakkabısı ile katılan Recep Gökçe (81) dün corona virüsü nedeniyle yaşında hayatını kaybetti.

SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Ermenek ilçesine bağlı Kazancı beldesi Gökçeler Mahallesi’nde Recep Gökçe için cenaze namazı kılındı. Mezarlık yakınındaki boş alanda kılınan cenaze namazına korona virüs tedbirleri nedeniyle sadece Gökçe’nin yakınları katıldı.

Kılınan namazın ardından Recep Gökçe, maden faciasında hayatını kaybeden oğlu Tezcan Gökçe’nin mezarının yanına dualarla defnedildi.

FOTO: İHA

“DOKTORLAR ‘ANKARA VEYA KONYA’YA GÖNDERİLSİN’ DEDİ”

SÖZCÜ'ye konuşan Recep Gökçe'nin oğlu Osman Gökçe babasının 6 gün önce corona virüsüne yakalandığı belirterek şunları söyledi:

* Babam bundan 6 gün önce rahatsızlanınca Ermenek Devlet Hastanesi'ne yatırıldı.

* Oradaki doktorlar tedavisinin Ankara ya da Konya'da yapılması gerektiğini söylediler.

* Ben de Konya'da yaşadığım için kendisiyle daha yakın ilgileniriz diye buraya getirttim. Yapılan tüm müdahalelere rağmen maalesef hayatını kaybetti.

RECEP GÖKÇE’NİN EŞİ DE POZİTİF

Konya'da karantinada olduğu için babasının cenazesine gidemediğini söyleyen Osman Gökçe, “Babam corona virüsüne yakalandıktan sonra annemin de testi pozitif çıktı. Annem evde karantinada ve tedavisi sürüyor. Babamı da Konya'ya getirip kendisiyle yakinen ilgilendiğimiz için biz de karantinadayız” dedi.

Gökçe, “Beni en çok üzen de mezarına 2 avuç toprak atamamak oldu” ifadelerini kullandı.

FOTO: DHA

“KARDEŞİME ŞEHİTLİK UNVANI VERİLMEDİ”

İktidarın maden faciasının yaşandığı dönemde işçilere şehitlik unvanı verileceği sözünün tutulmadığını da ifade eden Osman Gökçe, şu ifadeleri kullandı:

* Kardeşim madende vefat ettikten sonra şehit unvanı verileceği söylenmişti.

* Kardeşimin vefatından sonra babamın psikolojisi bozulunca hastaneye götürdüğümde ‘şehit babası' dedim ama oradaki görevliler ‘sistemde öyle bir şey görünmüyor’ dedi.

* Biz kardeşime şehit unvanı verilmediğini hastanede öğrendik.

* Ama yine de devletimizden Allah razı olsun, hem kardeşimin ailesine hem de babama maddi ve manevi yardımcı olundu.

Ermenek'teki faciada ölen madencinin babası Recep Gökçe, coronadan hayatını kaybetti İlginizi Çekebilir Ermenek'teki faciada ölen madencinin babası Recep Gökçe, coronadan hayatını kaybetti

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Ankara Corona Karaman Konya korona maden şehit Sözcü
Loading...