Regaip, Berat, Miraç Kandili ve Kadir Gecesi tarihi: Üç aylar ne zaman başlıyor?

Diyanet İşleri Başkanlığı dini günler listesi ile kandil tarihleri ve üç aylar başlangıç tarihi belli oldu. Üç aylar, müminlerin yıl boyunca en önemsediği Recep, Şaban ve Ramazan aylarını kapsıyor. Üç ayları İslam dünyası için önemli kılan nedenlerden biri de beş mübarek kandil gecesinden dördünün bu aylar içinde olmasıdır. İşte 2020 yılı Regaip, Berat, Miraç Kandili ve Kadir Gecesi tarihi...

Regaip, Berat, Miraç Kandili ve Kadir Gecesi tarihi: Üç aylar ne zaman başlıyor?

Yayımlanan Diyanet İşleri Başkanlığı 2020 yılı dini günler listesine göre üç aylar 25 Şubat 2020’de başlayacak. Peki kandiller hangi güne denk geliyor? Haberimizden Regaip, Berat, Miraç Kandili ve Kadir Gecesi tarihini öğrenebilirsiniz.

İLK KANDİL 27 ŞUBAT’TA

Regaip, Miraç ve Berat kandilleri ile Kadir Gecesi’ni de içinde barındıran üç aylar 2020 yılında 25 Şubat’ta başlayacak. Bu tarih itibariyle recep ayı idrak edilecek. Bu ay içindeki Regaip Kandili’nin tarihi de 27 Şubat olacak.

DİYANET DİNİ GÜNLER LİSTESİ

21 Mart’ta ise Miraç Kandili Müslümanlar tarafından dualar ve ibadetlerle ihya edilecek. Şaban ayı ise 25 Mart’ta başlayacak ve 7 Nisan’da Berat Kandili ihya edilecek.

On bir ayın sultanı Ramazan 24 Nisan’da başlayacak ve bu ay içinde olan ve ‘Bin Aydan Daha Hayırlı’ olarak ifade edilen Kadir Gecesi ise 19 Mayıs 2020’de idrak edilecek.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...