Sözcü Plus Giriş

Sağlık Bakanlığı’ndan ‘sahte telefon uygulaması’ uyarısı!

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan paylaşımda, bakanlığa aitmiş izlenimi verilen sahte bir telefon uygulaması kullanılarak vatandaşların dolandırılmaya çalışıldığının tespit edildiği ve yanıltıcı isimli internet sitelerine ve bu sitelerde yer alan uygulamalara itibar edilmemesi gerektiği ifade edildi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 17:16, 25/09/2020
Sağlık Bakanlığı’ndan ‘sahte telefon uygulaması’ uyarısı!

Sahte internet sitesi ve telefon uygulaması hakkında Sağlık Bakanlığına ait Sağlıklı Çözüm adlı sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda şu ifadeler kullanıldı:

* Sağlık Bakanlığına aitmiş izlenimi verilen sahte bir telefon uygulaması kullanılarak vatandaşların dolandırılmaya çalışıldığı tespit edilmiştir. Dolandırıcılar her aileye 3 bin TL pandemi desteği ödemesinde bulunulacağı vaadiyle kişilere kısa mesaj (SMS) göndermektedir.

* Sağlık Bakanlığı'nın vatandaşlara maddi destek verme yönünde görevi ve çalışması bulunmamaktadır, resmi kaynağı olmayan yanıltıcı isimli internet sitelerine ve bu sitelerde yer alan uygulamalara itibar etmeyiniz. Bilgiye resmi kaynaklardan ulaşın, doğru bilginin yayılmasına destek olun. (İHA)


İlginizi ÇekebilirCorona virüsünde büyük şüphe! Kayıtlar doğru tutulmuyor iddiası: Gerçek ölü sayısı iki katı olabilirCorona virüsünde büyük şüphe! Kayıtlar doğru tutulmuyor iddiası: Gerçek ölü sayısı iki katı olabilir

İlginizi ÇekebilirAilesiyle coronaya yakalanan Murat Özdemir: Evimizde ölüme terk edildik, ne arayan var ne soranAilesiyle coronaya yakalanan Murat Özdemir: Evimizde ölüme terk edildik, ne arayan var ne soran
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more