Sözcü Plus Giriş

Sahil Güvenlik yetişti… Hareketli anlar

Çanakkale'den kaçak yollarla Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmeye çalışan göçmenlerin botu batmak üzereyken, sahil güvenlik ekipleri yetişti. Bottan atlayan bir göçmen ise eksi 5 derecelik havada yüzerek karaya çıktı.

09:21 -

Türkiye'nin Avrupa’ya gitmek isteyenleri durdurmama yönünde karar aldığı haberlerinin ardından ülkenin dört bir yanındaki mültecilerin sınıra akını sürüyor. Avrupa’ya gitmek isteyen göçmenler, sınır kapıları ve kaçak geçiş noktalarını deniyor.

Bottaki onlarca kişi ekiplerin müdahalesiyle kurtarıldı. (FOTO:İHA)

Sabah saatlerinde Çanakkale’nin Ayvacık ilçesinde bulunan bir sahile gelen 35 kişilik göçmen grubu, şişme bota binerek Midilli Adası’na gitmek için denize açıldı.


Panikle bottan atlayıp, kıyıya yüzen bir göçmen hipotermi geçirdi. Olay yerinde ilk müdahalesi yapılan şahıs ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Sahil Güvenlik ekiplerinin aldığı göçmenler Küçükkuyu beldesinde götürüldü. (İHA)

İLGİLİ HABERİçişleri Bakanı Soylu Türkiye'yi terk eden göçmen sayısını açıkladıİçişleri Bakanı Soylu Türkiye'yi terk eden göçmen sayısını açıkladı İLGİLİ HABERSon dakika! Sınıra akın sürüyor... Sayı hızla artıyorSon dakika! Sınıra akın sürüyor... Sayı hızla artıyor

 

Son güncelleme: 10:44 01.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more