Sözcü Plus Giriş

Sahte içkide bilanço ağırlaşıyor: 49 ölü

Metil alkol zehirlenme nedeniyle hayatını yitirenlerin sayısı İzmir'de 21'e İstanbul'da 9'a yükseldi. Türkiye genelinde sahte içkiden toplam ölü sayısı 49'a çıktı.

Habip ATAM
Güncellenme: 19:29, 14/10/2020
Sahte içkide bilanço ağırlaşıyor: 49 ölü

Kırıkkale’de 9 Ekim’de başlayan ve 8 kente yayılan sahte içki ölümleri durmak bilmiyor. En çok ölümün yaşandığı İzmir’den bugün de ölüm haberleri geldi. Öğle saatlerinde ise İstanbul’dan iki ölüm haberi daha geldi.

İzmir’de metil alkol zehirlenmesi şüphesiyle Dokuz Eylül Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesine başvuran Turhan E. ile Musa G. de hayatını kaybetti. Yaşanan bu son ölümlerle birlikte İzmir’de sahte içkiden ölenlerin sayısı 21’e yükseldi.

İstanbul’da ise daha önce 7 kişinin hayatını kaybettiği belirtilmişti. Ancak iki kişinin geçtiğimiz hafta öldüğünün belirlendiği, olayın geçmişe dönük araştırmalarda tespit edildiği ifade edildi.

50 GÖZALTI, 6 TUTUKLAMA

Polis ekiplerince yapılan çalışmalarda, ekim ayı içerisinde il genelinde 49 alkol zehirlenmesinin yaşandığı öğrenildi. Ölen 9 kişinin haricinde 9 kişinin de hastanelerde tedavi gördüğü kaydedildi.

İstanbul emniyetince olaylarla ilgili yapılan çalışmalarda, 52 kişinin tespit edildiği, 50 şüphelinin ise yakalandığı öğrenildi. Polis ekiplerince ifadeleri alınan 33 şüpheli serbest kalırken, ölümlerle ilgili gözaltına alınan 10 şüphelinin adliyeye gönderildiği belirtildi.

Şüphelilerden 4'ü adli kontrol şartıyla serbest kalırken, 6 şüphelinin tutuklandığı 7 kişinin işlemlerinin ise sürdüğü belirtildi.

İzmir’de 21, Kırıkkale‘de 7, Mersin‘de 6, İstanbul‘da 9, Muğla‘da 2, Aydın‘da 2, Trabzon‘da 1 ve Zonguldak‘ta 1 kişi alkol zehirlenmesinden dolayı can verirken toplam ölü sayısı 49 oldu. 8 kentte 50’den fazla kişi de alkol zehirlenmesi şüphesiyle tedavi görüyor.

İSTANBUL’DA İKİ TUTUKLAMA DAHA

Öte yandan Kartal’da sahte alkol alan Avukat Hakkı Oğuzhan Şahinoğlu’nun ölümü, üç kişinin de zehirlenmesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan üç kişiden 2’si, “Olası kastla kasten öldürme” suçundan tutuklanırken bir kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

İlginizi ÇekebilirSahte içki faciası!Sahte içki faciası! İlginizi ÇekebilirSahte içki operasyonunda 17 tutuklama kararıSahte içki operasyonunda 17 tutuklama kararı
Yayınlanma Tarihi:10:08,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more