Sözcü Plus Giriş

Sakarya’da şiddetli patlama! Bakanlar bölgeye gidiyor

Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama nedeniyle bölgeye sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Gelen son dakika haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, patlama meydana gelen bölgeye gidiyor.

Sozcu.com.tr
12:19 -

Sakarya’nın Hendek ilçesindeki bir havai fişek fabrikasında henüz belirlenemeyen nedenle patlama oldu. Patlama sesi 50 kilometre uzaklıktaki kentin birçok noktasından duyuldu. Patlamanın ardından deprem olduğunu sanan birçok vatandaş sokağa çıktı. Bölgeye, çok sayıda sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Patlama sonrası fabrikada yangın çıktı.

(FOTO: SÖZCÜ)

Sakarya Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, “150-200 civarında çalışanı olduğu söyleniyor. Ambulans ve itfaiye dışında kimseyi almıyorlar. Net bir bilgim yok. 3-4 yıl önce de patlama yaşandı. Aynı fabrikada oldu. Ölen olmamıştı. Patlamalar hala sürüyor. Olay yerine 300 metre mesafedeyim. İlk baştaki kadar güçlü olmasa da patlamalar sürüyor. Tüm ekipler şu an burada. Hendek ilçesine 16 kilometre mesafede bir tesis” dedi.

(FOTO: SÖZCÜ)

“BOMBA DÜŞTÜ SANDIK”

Babaoğlu, “Çok güçlü bir patlamaydı. Telefonlarımız susmuyor. Tüm kentte duyuldu. Çevre illerde de duyuldu. Bomba düştü sandık. Şu an güvenlik tedbirleri alındı. Güvenlik çemberi kuruldu” diye konuştu.

Patlamaların devam ettiği fabrikadan 56 kişi yaralı olarak çıkarıldı ve hastaneye götürüldü.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Sakarya’nın Hendek ilçesinde patlama meydana gelen havai fişek fabrikasının bulunduğu bölgeyi havadan inceledi.
FOTO: REUTERS

BAKANLAR BÖLGEYE GİDİYOR

Bu arada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk patlama meydana gelen bölgeye gidiyor.

İLGİLİ HABERSon dakika... Sakarya'da havai fişek fabrikasında büyük patlamaSon dakika... Sakarya'da havai fişek fabrikasında büyük patlama

 

İLGİLİ HABERPatlama yaşanan havai fişek fabrikası ile ilgili korkutan uyarı: Yüksek oranda kanserojen gaz olabilirPatlama yaşanan havai fişek fabrikası ile ilgili korkutan uyarı: Yüksek oranda kanserojen gaz olabilir
Son güncelleme: 15:34 03.07.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more