İstanbul’da salgın hastaneleri çalışmalarında son durum

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Atatürk Havalimanı'na ve Sancaktepe'deki havaalanının olduğu kısma corona virüsü tedbirleri kapsamında hastane yapılacağını açıklamıştı. Sancaktepe’de ilk kepçe vurulurken Atatürk Havalimanı'nda da çalışmaların bugün başlaması bekleniyor.

İstanbul’da salgın hastaneleri çalışmalarında son durum

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarabya’daki Huber Köşkü’nden video konferans yöntemiyle düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından yaptığı açıklamada, corona virüsü sebebiyle İstanbul’a iki yeni salgın hastanesi yapılacağını söyledi.

Yapılacak hastanelerden biri olan Sancaktepe’de çalışmalar başladı. İş makineleri ve kamyonların hastane yapılacak alanda çalışmaları sürüyor.

(FOTO:DHA)

AHL DE BUGÜN BAŞLIYOR

Açıklamaların ardından Atatürk Havalimanı’ndaki son durum sabah saatlerinde görüntülendi.

(FOTO:DHA)

DHA’nın haberine göre havalimanı içerisindeki terminallerde park halinde bulunan uçaklar görüntülenirken, uçakların kalkış ve inişlerinin normal bir şekilde yapıldığı kayda geçti.

Hastane çalışmalarının gün içerisinde başlayacağı öğrenildi.

İKİ YENİ SALGIN HASTANESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yoğun bir çalışmayla Yeşilköy Atatürk Havalimanı alanında bin yataklı bir hastanenin plan-proje çalışmasının şu anda hızla devam ettiğini, aynı şekilde Sancaktepe’de de yine bin yataklı bir hastane yaptıklarını belirterek, “Bunları süratle, şöyle 45 gün içerisinde bitireceğiz ve buraları da tamamıyla insanımızın, halkımızın hizmetine sunacağız” ifadelerini kullanmıştı.

TÜRKİYE’DE SON DURUM

Türkiye’de ilk corona virüsü vakasının ortaya çıkmasının ardından 28 gün geçti. Dün 75 kişinin vefat etmesiyle 11 Mart’tan bu yana ölü sayısı 649’a çıktı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yapılan toplam test sayısını 202 bin 845, toplam vaka sayısını 30 bin 217 olarak açıkladı. Koca’nın paylaştığı verilere göre yoğun bakımdaki hasta sayısı 1415, entübe hasta sayısı 966, iyileşen vaka sayısı ise 1326 oldu.

AKP Atatürk Atatürk Havalimanı Corona Cumhurbaşkanı hastane istanbul Recep Tayyip Erdoğan Sağlık Sağlık Bakanı TAyyip Erdoğan Türkiye video konferans