Sözcü Plus Giriş

Şarkikaraağaç Kaymakamlığı duyurdu: Kahvehaneler kapatıldı!

Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Çarıksaraylar beldesinde corona virüsü vakalarının artması üzerine kahvehaneler kapatıldı, düğünler ertelendi ve toplu eğlenceler yasaklandı.

Güncellenme: 22:31, 25/08/2020
Şarkikaraağaç Kaymakamlığı duyurdu: Kahvehaneler kapatıldı!

Isparta'nın Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Çarıksaraylar beldesinde corona virüsü vakalarının tespit edilmesine üzerine ilçe Hıfzıssıhha Kurulu olağanüstü toplanarak yeni tedbir kararları aldı.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

* İlçemize bağlı Çarıksaraylar Beldesinde pozitif vakaların ortaya çıkması nedeniyle, vakaların artmaması, (Covid-19) enfeksiyonun yayılmasının engellenmesi ve toplum sağlığının korunması amacıyla Çarıksaraylar beldesinde yeni tedbirlerin uygulanmasına karar verilmiştir.

* Bu kapsamda; 25.08.2020 tarihi itibariyle kahvehanelerin ikinci bir emre kadar kapatılmasına, düğünlerin ertelenmesine, toplu eğlence ve temastan kaçınılmasına, mahalle denetim ekiplerince temaslılar ve pozitif vakalıların günde en az 3 kere kontrol edilmesine karar verilmiştir. İHA

İlginizi ÇekebilirSiyasetçilerden corona virüsüne yakalanan Babacan'a geçmiş olsun mesajıSiyasetçilerden corona virüsüne yakalanan Babacan'a geçmiş olsun mesajı