Gölde kaybolan baba ve yeğeninin cansız bedenlerine ulaşıldı

Bursa İznik'te göle girip kaybolan 2 Suriyelinin cansız bedenine birkaç saat sonra ulaşıldı. Deniz polisinin aramalarının ardından baba Mahmut Surani (36) ve yeğeni Abdullah Surani'nin (16) cansız bedenleri denizden çıkarıldı.

Bursa'nın İznik ilçesinde göle giren Suriye uyruklu baba, 2 oğlu ve yeğeni bir süre sonra gözden kaybolmuş, aileden 2 çocuk vatandaşlar tarafından kurtarılırken baba ve yeğene ulaşılamamıştı. Bölgeye gelen ekipler iki kişinin cansız bedenine ulaşarak gölden çıkardı.

İki kişinin cansız bedeninin bulunmasının ardından Surani ailesi gözyaşlarına boğuldu. Mahmut Surani ve yeğeni Abdullah Surani, otopsi yapılmak üzere İznik Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Foto: Sözcü

NE OLMUŞTU?

Edinilen bilgiye göre, İnegöl’den İznik Gölü kenarına pikniğe giden 36 yaşındaki Mahmut Surani oğulları Ahmet Surani (12) ve Muhammed Surani (12) ile yeğeni Abdullah Surani (16) serinlemek için suya girdi.

İkiz kardeşler, babaları ve kuzenlerini bırakıp açıldı. Kardeşler bir süre sonra suyun dibine batmaya başladı. İkizlerin çağlık atması üzerine baba ve yeğen diğer iki kardeşi kurtarmak için yanlarına yüzmeye çalışırken onlar da suyun dibine battı.

Foto: Sözcü

4 kişinin boğulmak üzere olduğunu gören kıyıdaki vatandaşlar suya atlayıp baba ve çocukları kurtarmaya çalıştı. 12 yaşındaki ikizler Ahmet ve Muhammed Surani vatandaşlar tarafından kurtarılıp sudan çıkarılırken baba ve 16 yaşındaki yeğenine ulaşılamadı. İhbar üzerine olay yerine gelen 112 sağlık ekipleri, 2 kardeşi hastaneye kaldırdı.

Foto: Sözcü

Anneanne nehirde ölmek istedi, torunu gözyaşlarına boğuldu İlginizi Çekebilir Anneanne nehirde ölmek istedi, torunu gözyaşlarına boğuldu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...