Sevgilisiyle 250 bin liraya kiralık katil tutup, eşini öldürtmüş

Muğla'nın Ula ilçesinde, evinin önünde silahlı saldırıya uğrayan Hasan Balaban'ı öldürdüğü belirlenen Bekir Koyuncu Aydın'da yakalandı. Olaya karıştığı belirlenen Özgür Arslan ile tetiği çeken Bekir Koyuncu'yu, 250 bin lira karşılığında cinayete azmettirdikleri ileri sürülen Hasan Balaban'ın eşi Ebru Balaban ve sevgilisi Akın Kulakçı da gözaltına alındı.

Sevgilisiyle 250 bin liraya kiralık katil tutup, eşini öldürtmüş

Ula’da kafeterya işletmeciliği yapan 60 yaşındaki Hasan Balaban, geçen 7 Şubat’ta Gökçe Mahallesi’ndeki evinin önünde silahlı saldırıya uğrayıp, yaşamını yitirdi. Cinayete kurban giden Balaban için Akyaka Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri geniş çaplı, soruşturma başlattı.

Jandarma, görgü tanıklarının ifadesinden yola çıkarak Aydın plakalı bir otomobilin olayın ardından hızla uzaklaştığını belirledi. Bunun üzerine çevredeki MOBESE kamerası kayıtlarını incelemeye alan jandarma, otomobilin plakasını tespit etti. Plakadan yola çıkan jandarma, otomobilin Özgür Arslan (45) tarafından kiralandığını belirledi.

Bunun üzerine İncirliova İlçe Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçildi. Polis, Özgür Arslan’ı olayın ertesi günü gözaltına aldı. Arslan’ın ifadesinden aracı Bekir Koyuncu (31) için kiralandığı tespit edildi. Polis Koyuncu’yu 9 Şubat akşamı saklandığı eve operasyon düzenleyip, yakaladı. Koyuncu, polisteki ifadesinde, Hasan Balaban’ı 250 bin lira karşılığında öldürdüğünü itiraf etti.

Hasan Balaban, kiralık katilin silahından çıkan kurşunlarla evinin önünde can verdi. Foto:

ÖLEN KİŞİNİN MALLARI SATILINCA PARAYI ALACAKTI

Koyuncu, kendisini kiralık katil olarak Hasan Balaban’ın eşi Ebru Balaban (48) ile sevgilisi Akın Kulakçı’nın (31) tutuğunu ve ücretini öldürdüğü kişininin mallarının satılmasının ardından almak üzere anlaştıklarını da anlattı. Bunun üzerine Aydın’da yaşadıkları öğrenilen Ebru Balaban ve sevgilisi Akın Kulakçı da gözaltına alındı. 4 şüpheli, dün Ula’dan gelen jandarma ekiplerine teslim edildi.

EŞİNE BOŞANMA DAVASI AÇMIŞ

Hasan Balaban’ın 9 ay önce evi terk eden eşi Ebru Balaban’a bir süre önce boşanma davası açtığı; denize sıfır arsası, teknesi ve kafeteryası bulunduğu, bunların maddi değerinin de 3 milyon liradan fazla olduğu öğrenildi. Öte yandan jandarmadaki işlemlerinin ardından 4 şüpheli bugün adliyeye sevk edildi. (DHA)