Sözcü Plus Giriş

Sezen’in ölümüne neden olan sürücünün cezası belli oldu! Acılı baba salonu terk etti

Ege Üniversitesi öğrencisi 23 yaşındaki Sezen Zambak'ı kampüs içinde traktörle çarparak ölümüne neden olan Vehbi Bolsoy'a iyi hal indirimi uygulanarak 2 yıl 10 ay hapsi cezası verildi.

14:45 -

Geçen yıl eylül ayında Ege Üniversitesi Kampüsü içinde yolun karşısına geçmek isteyen Sezen Zambak’a traktörle çarparak ölümüne neden olan Vehbi Bolsoy karar duruşması için hakim karşısına çıktı.

Kaza tespit tutanağına göre sürücü Vehbi Bolsoy, ‘sağa ve sola dönüşlerde, kurallara uygun olarak geçiş yapan yayalara ilk geçiş hakkını vermediği için’ tam ve asli kusurlu bulundu.

İYİ HAL İNDİRİMİ UYGULANDI

Zambak Ailesi’nin avukatı, kazanın olası kastla yaşandığını savunarak, “Yaşadığımız bu olayın tesadüfü sebeplerle gelişmediğini düşünüyoruz. Sanığın olası kastla yargılanması istediğimizdir” dedi.

Hakim, tutuksuz yargılanan 46 yaşındaki sanığı ‘taksirle ölüme sebebiyet vermek’ suçundan 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırdı. Cezayı ‘iyi hal’ indirimi uygulayarak 2 yıl 10 aya düşürdü. Ayrıca sanığın ehliyetine bir yıl süreyle el konuldu.

BABA: ADALET ARAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Duruşma sonrası açıklama yapan baba Metin Zambak, “Kararı duyar duymaz mahkemeden ayrıldım. Mahkemenin delilleri doğru değerlendirdiğini düşünmüyorum. Görüntülerde her şey apaçık ortada. İstinaf mahkemesine başvuracağız. Adalet aramaya devam edeceğiz” dedi. (DHA)

İLGİLİ HABERSezen'in öldüğü kazanın görüntüleri ortaya çıktı Sezen'in öldüğü kazanın görüntüleri ortaya çıktı

 

İLGİLİ HABERSezen'in ölümünde ilk rapor açıklandı: Asli ve tam kusurluSezen'in ölümünde ilk rapor açıklandı: Asli ve tam kusurlu

 

İLGİLİ HABER23 yaşındaki Sezen'i ezen traktör şoförü serbest bırakıldı23 yaşındaki Sezen'i ezen traktör şoförü serbest bırakıldı
Son güncelleme: 15:18 13.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more