Sözcü Plus Giriş

Tekrar başladı… Önce kapatıldı sonra açıldı

Türkiye'nin çeşitli illerinden Avrupa'ya gitmek için yola çıkan göçmenlerin Edirne'ye akını sürerken dikkat çeken bir gelişme yaşandı. Türkiye ile Yunanistan arasındaki Pazarkule Sınır Kapısı´na giden karayolu önce kapatıldı sona açıldı.

12:05 -

Türkiye’nin çeşitli illerinden Avrupa’ya gitmek için yola çıkan göçmenler Edirne’ye akın ediyor. İstanbul’dan taksi, otobüs ve trenlerle Edirne’ye gelen göçmenlerin sayısı her geçen saat artarken sınırda bugün dikkat çeken bir gelişme yaşandı

KAPATILIP AÇILDI

Bu sabah geçişlere kapatılan Pazarkule Sınır Kapısı yolu, öğle saatlerinde yeniden açıldı. Jandarma ekipleri, bariyerleri kaldırarak, gelen göçmenlerin geçişlerine izin vermeye başladı. Yolun açılmasıyla birlikte bölgede bekleyen göçmenler de Pazarkule Sınır Kapısı’na doğru geçmeyi sürdürüyor.

ISLIKLI YÜRÜYÜŞ

Edirne’de polis ekipleri, sınır kapısına giden karayolunu, bu sabah yaklaşık 1 kilometre mesafede araç ve yaya trafiğine kapatmıştı. Karayolu kapatılmadan gelen son göçmen grubu ise, ıslıklarla sınır kapısına doğru ilerlemişti.

Binlerce göçmen sınıra akın etti. (FOTO:DHA)

Yunanistan askerleri Kastanies Sınır Kapısı’nı yaya ve araç trafiğine kapattığı için yüzlerce göçmen, tampon bölgede bekliyor.

GERGİNLİK YAŞANDI

Sınır hattını önceki gün otobüsler ile kapatan Yunanistan askerleri, dün sabah ise tel örgüler çekmişti. Pazarkule Sınır Kapısı önü ve çevresindeki tel örgüler arkasında bekleyen, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu göçmenler ile Yunan askerleri arasında dün zaman zaman gerginlik yaşandı.

(FOTO: REUTERS)

Yunanistan askerleri, tel örgüleri aşmak isteyen göçmenleri gaz bombası atarak dağıtmaya çalıştı.

İLGİLİ HABERHerkes onu konuşuyor... Yeni görüntüleri ortaya çıktı: 'Türkiye no, bunlar bedava'Herkes onu konuşuyor... Yeni görüntüleri ortaya çıktı: 'Türkiye no, bunlar bedava' İLGİLİ HABERSahil Güvenlik yetişti... Hareketli anlarSahil Güvenlik yetişti... Hareketli anlar İLGİLİ HABERİçişleri Bakanı Soylu Türkiye'yi terk eden göçmen sayısını açıkladıİçişleri Bakanı Soylu Türkiye'yi terk eden göçmen sayısını açıkladı
Son güncelleme: 13:36 01.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more