Sokağa çıkma yasağında market ve bakkallar açık mı? Yarın marketler kaça kadar açık?

Sınav nedeniyle haftasonu sokağa çıkma yasağı belirli saatlerde uygulanacak. Sokağa çıkma yasağında olası ihtiyaçlarını tamamlamak isteyen vatandaşlar yarın market ve bakkallar açık olacak mı merak ediyor. İşte detaylar...

Sokağa çıkma yasağında market ve bakkallar açık mı? Yarın marketler kaça kadar açık?

Geçen hafta LGS sebebiyle uygulanan sokağa çıkma yasağı bu hafta YKS için uygulanacak. Yayınlanan genelge ile haftasonu için marketler ve bakkalların çalışma saatleri ve açık olacağı günler belirlendi. Peki hafta sonu bakkallar ve marketler açık olacak mı?

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA BAKKAL VE MARKETLER AÇIK MI?

Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak gün ve saatlerde; ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ile tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri (vatandaşlarımız zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın fırın, unlu mamul ruhsatlı iş yerleri, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi ile tatlıcılara gidip gelebilecektir.)

27-28 HAZİRAN'DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HANGİ SAATLERDE?

Gelecek hafta uygulanacak sokağa çıkma yasağına dair detaylar belli oldu;

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS); Birinci oturumu 27 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 10.15’te başlayıp 13.00’de tamamlanacak, ikinci oturumu 28 Haziran 2020 Pazar günü saat 10.15’te başlayıp 13.15’de tamamlanacak ve üçüncü oturumu 28 Haziran 2020 Pazar günü 15.45’te başlayıp 17.45’de tamamlanacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) öncesi ve sonrasında oluşabilecek yoğunluğu ve bulaşma riskini azaltmak, sınavın sorunsuz bir şekilde yapılmasını temin etmek amacıyla;

27 Haziran 2020 Cumartesi günü saat 09.30 ile 15.00 arasında ve 28 Haziran 2020 Pazar günü 09.30 ile 18.30 saatleri arasında aşağıda belirtilen istisnalar hariç olmak üzere 81 ilimiz sınırları içinde bulunan vatandaşlarımızın sokağa çıkmaları kısıtlanacak.

Sokağa çıkma yasağında marketler bakkallar açık mı? İlginizi Çekebilir Sokağa çıkma yasağında marketler bakkallar açık mı?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...