Sokağa çıkma yasağında sokak hayvanlarını unutmadılar

Muğla sokağa çıkma yasağında hayvanları unutmadı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü koordinasyonunda sokak hayvanlarına yemek ve su kapları yerleştirildi.

Sokağa çıkma yasağında sokak hayvanlarını unutmadılar

Muğla İl Tarım ve Orman Müdürü Barış Saylak, Milas İlçesinin Güllük Mahallesinde hayvan severler ile birlikte sokak hayvanlarını besledi.

Sokağa çıkma yasağı süresince sokak hayvanlarının ve doğada yaşayan hayvanların aç kalmaması için belirli noktalara yem/yemek ve susuz kalmamaları için su kapları yerleştirdi. Saylak, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

* Pandemi Tedbirleri Kapsamında İçişleri Bakanlığının aldığı karar ile ilan edilen ve 12 Nisan Pazar saat 24:00’e kadar sürecek olan sokağa çıkma yasağı süresinde, bizim can dostumuz olan sokak hayvanlarımızı unutmadık.

Sözcü

* Bu süre içinde onların beslenme ve su ihtiyaçlarını karşılamak bizim görevimizdir. Sadece bu süreçte değil her zaman kendilerini ifade edemeyen ve isteklerini söyleyemeyen dostlarımızı unutmayalım.

* Bu vicdanı ve kalbi olan her vatandaşımızın görevidir.

'Sokağa çıkma yasağı neden iki saat kala duyuruldu?' Bakan Soylu açıkladı İlginizi Çekebilir 'Sokağa çıkma yasağı neden iki saat kala duyuruldu?' Bakan Soylu açıkladı Evde beslenen hayvanlarda virüse karşı şampuan ve sabunlu önlem İlginizi Çekebilir Evde beslenen hayvanlarda virüse karşı şampuan ve sabunlu önlem
Corona İçişleri Bakanı İçişleri Bakanlığı Muğla pazar sokağa çıkma yasağı Sözcü Veteriner