Sokağa çıkma yasağında son durum nedir? Hafta sonu (4-5 Temmuz) sokağa çıkma yasağı var mı?

Lise ve üniversite sınavları nedeniyle geçtiğimiz iki hafta sonu belirli saatlerde sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmıştı. Bu hafta ise sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı merak ediliyor. Corona virüsünde tehlike devam ederken özellikle Sağlık Bakanlığı vatandaşlara tedbirli olması konusunda sürekli uyarılarda bulunuyor. İşte sokağa çıkma yasağı hakkındaki son gelişmeler...

Sokağa çıkma yasağında son durum nedir? Hafta sonu (4-5 Temmuz) sokağa çıkma yasağı var mı?

Pandemi döneminde en fazla merak edilen konulardan biri de hafa sonlarında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması oldu. Bir süredir uygulanmayan hafta sonu kısıtlaması, geçtiğimiz iki hafta sonundaki LGS ve YKS sınavları nedeniyle belirli saatlerde uygulandı. Bu gelişmenin ardından vatandaşlar önümüzdeki hafta sonu için sokağa çıkma yasağının olup olmadığını merak etmeye başladı. Hafta sonu (4-5 Temmuz 2020) tarihleri için kısıtlama ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Bugün gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan sokağa çıkma kısıtlaması hakkında herhangi bir açıklamada bulunmadı. Geçtiğimiz hafta sonu sınavlar nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmıştı. Ancak bu hafta sonu (4-5 Temmuz 2020) için kısıtlama olması beklenmiyor.

BAKAN KOCA NE DEMİŞTİ?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçtiğimiz haftalardaki Bilim Kurulu toplantısı sonrasında konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Bakan Koca, gazetecilerden gelen sokağa çıkma yasağı konusundaki soruya ilişkin olarak “Önümüzdeki dönemde genel anlamda sokağa çıkma kısıtlaması gibi bir durumu düşünmüyoruz. Bilim Kurulunda gündeme gelmedi.” ifadelerini kullandı.

65 yaş üstü sokağa çıkma saatleri neler? 65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır? İlginizi Çekebilir 65 yaş üstü sokağa çıkma saatleri neler? 65 yaş üstü seyahat izin belgesi nasıl alınır?

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Bilim Corona Cumhurbaşkanı Normalleşme Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı sokağa çıkma yasağı YKS
Loading...