Sokağa çıkma yasağıyla ihbar sayısı 5’e katlandı!

Corona virüsü nedeniyle 31 kentteki iki günlük sokağa çıkma yasağının ardından Tekirdağ şehir merkezinde polise gelen ihbarlar 5 kat arttı. Polisi arayan vatandaşlar, "Televizyonun kumandası bozuldu yardımcı olur musunuz?", "Maaşımı çekeceğim ama ben nereden bileyim sizin polis olduğunuzu" şeklinde ilginç ihbarlarda bulunduğu öğrenildi.

Sokağa çıkma yasağıyla ihbar sayısı 5’e katlandı!

Çin'de ortaya çıktıktan sonra dünya geneline yayılan corona virüsü nedeniyle 31 şehirde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi ile vatandaşlar evlerine çekildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından oluşturulan Vefa Sosyal Destek Grubu evlerine çekilen vatandaşların yardımına koştu.

Sokağa çıkma yasağı ilan edilen illerden Tekirdağ'ın merkez Süleymanpaşa ilçesinde polise gelen ihbarlarda artış olduğu gözlendi.

Daha önce 200 ile 300 civarında ihbar alan 155 Polis Çağrı Merkezine gelen ihbar sayısı 5'e katlanarak, günde bin 600'ü geçti.

Polise gelen vatandaşların talepleri Vefa Sosyal Destek Grubu’na iletildikten sonra vatandaşların evlerine gidilerek ihtiyaçlar karşılanıyor.

Corona virüsü nedeniyle sokağa çıkmayan vatandaşlar zaman zaman polise ilginç ihbarlarda da bulunuyor.

Bazı vatandaşların polisi arayarak, “Televizyonun kumandası bozuldu yardımcı olur musunuz?, “2 kilo balık alır mısınız? Akşama balık pişireceğim”, “Tansiyonum çıktı ne yapmam gerekiyor?”, “Maaşımı çekeceğim ama ben nereden bileyim sizin polis olduğunuzu” gibi ihbarlarda bulundukları öğrenildi. İHA

Balık Çin Corona Dünya Google İçişleri Bakanlığı Polis sokağa çıkma yasağı Tekirdağ