Sözcü Plus Giriş

Adalet Bakanı Gül’den Yunanistan açıklaması!

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Yunanistan güvenlik güçlerinin göçmenlere müdahalesini endişe ile takip ettiklerini belirtti. Gül, "Türkiye, insanlığın ve vicdanların sözcüsü olmaya devam edecektir" dedi.

17:16 -
Adalet Bakanı Gül’den Yunanistan açıklaması!

Twitter hesabından açıklama yapan Gül, şu ifadeleri kullandı:

* Yunanistan güvenlik güçlerinin evlerini, yurtlarını, vatanlarını terk etmek zorunda kalan mazlumlara yönelik insanlık dışı müdahalelerini endişe ile takip ediyoruz.

* Dün Suriye’de rejimin katliamlarını görmezden gelenler, bugün de kapılarındaki on binlerin feryadına sessiz kalmakta, adeta düşman hukuku uygulayarak masum insanların yaşam haklarını dahi hiçe saymaktadırlar.

* Artık mesele hukuki olmanın da ötesinde, insani ve vicdani bir boyuta taşınmıştır. Bu drama kimse kayıtsız kalmamalıdır. Mültecilerin insan onuruna yakışır bir şekilde yaşamalarının önündeki engellerin kaldırılması bütün dünyanın ortak meselesidir.

* Bugün göç ve mülteci sorunu konusunda gerekli adımları atmayan ve çifte standart sergileyen Avrupa ülkeleri; İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi, Mültecilerin Hukuki Statüsüne Dair Sözleşme gibi uluslararası yükümlülüklerini bir an önce yerine getirmelidir.

* Geçmişten bugüne dini, dili, ırkı ne olursa olsun bütün dünya mazlumlarına kucak açan Türkiye, insanlığın ve vicdanların sözcüsü olmaya devam edecektir.

İLGİLİ HABERYunanistan Başbakanı Miçotakis sınırdaki göçmenleri uyardı!Yunanistan Başbakanı Miçotakis sınırdaki göçmenleri uyardı!
Son güncelleme: 09:34 05.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more