Sözcü Plus Giriş

AKP Sözcüsü Çelik: Rejim tartışması çıkarılmak isteniyor

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, parti MYK'sı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, "Saray rejimi tartışmasını çok uzun zamandır yapıyorlar. Rejim tartışması çıkarılmak isteniyor" dedi.

17:23 -
AKP Sözcüsü Çelik: Rejim tartışması çıkarılmak isteniyor

AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan parti sözcüsü Ömer Çelik şu ifadeleri kullandı:

*’Seçimle ya da başka yollarla gidecek’ demek milletin iradesine suikast düzenlemenin referansıdır. Sayın Kılıçdaroğlu bunlara karşı hiç bir şey söylemiyor.

*Türkiye’de demokrasiyi felç etme örgütleri çeşitli şekillerde kendilerini gösterirler. En acısı bazı milletvekillerinin bu demokrasiyi felç etme örgütlerinin gönüllü militanı olmasıdır. Demokrasinin gelişmesini kaldıramazlar.

*Cunta çağrılarının arkasında her zaman için Yassıada rejimi vardır.

*Bir daha bu ülkede Yassıada rejimi asla hayata geçmeyecektir. Yassıada rejimine karşı milletten yana olmayı sürdüreceğiz.

MYK’DA KONUŞULANLAR

Libya’daki gelişmeleri yakından izliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız bizzat takip ederek orada milli menfaatler doğrultusundaki gelişmeleri desteğini yinelemektedir. Doğu Akdeniz’de Yunanların yaptığı kışkırtmalara karşı siyasi olarak gerekli girişimleri yapıyoruz hem de silahlı kuvvetlerimiz, hava, kara, deniz kuvvetlerimiz kararlı mücadelesini sürdürüyorlar.

Suriye’deki tabloyu gözümüzden kaçırmıyoruz. Suriye halkının ülkemizin güvenliğini korunmasına dönük menfaatlerin takip edilmesi önemlidir. Türkiye bütün bu süreçte G-20 içerisinde ya da başka yerlerde, büyük devletlerden büyük ve akil devlet olarak ayrışmıştır.

İçimizde hastalıklı bir zihniyet corona virüsüne karşı başarısız olalım diye her gün yalan yanlış rakamlar ifade ediyor. Ölü sayısı artsın gibisinden temenni siyaseti peşinde koşanları görüyoruz.

Esnaf ve vatandaşlarımıza verilen destek de önemlidir. Şimdiye kadar ekonomik istikrar kalkanı kapsamında 200 milyar TL destek verildi. Ziraat, Halk, Vakıf Bankası ve katılım bankaları temel ihtiyaç desteği kapsamında 5 milyon 100 bin vatandaşımıza 29 milyar 629 milyon tutarında bir kaynak sunmuştur.

Esnaf Destek Paketi kapsamında 535 bin 249 esnafımıza 13 milyar 258 milyon TL’lik bir finansman desteğine ulaşmıştır.

İşletmelere sunulan kefaletli işe devam kredi desteği toplam 124 milyar 386 milyon finansman tahsis edilmiştir. Bu finansman tahsisi yapılan firmaların yüzde 97’sinin KOBİ’ler olması, orta kesimlere dönük yaygın bir destek paketinin yürürlüğe koyulmuş olmasıdır.

Hiçbir vatandaşımızı yalnız bırakmadık.

Virüs öncesi dünya ile sonrası dünya farklı.

DSÖ, ‘İlk kriz, aşının eşit dağıtımı’ dedi.

Radikal bir değişim ve dönüşümün olacağı kesin.

Gıda ve sanayi alanlarına daha çok eğileceğiz.

102 ülkeden 65 vatandaşımız getirilmiştir. Bir muhalefet yetkilisi sürekli olarak dış ülkelerden getirdiğimiz rakamlar arttıkça o kadar meseleyi takip etmekten uzak ki, ‘niye ikide bir değişik sayılar açıklıyorsunuz’ diyor, matematikten bile kopmuş zihniyetle karşı karşıyayız. Yurtlarda karantina süreleri dolanlar oradan ayrılıyorlar. Onların memnuniyetini duymak, hiçbir vatandaşımızı mahsun ve yalnız bırakmayacağımızın göstergesi.

DİNİ ÖZGÜRLÜKLER RAPORU

Özellikle azınlıklar konusunda Türkiye’ye yapılan değerlendirmelerin tamamı haksız ve yanlıştır.

Tümüyle propaganda metni gibi, rapor değil.

Bu bilgileri kimden alıyorlarsa, bu aldıkları kişileri bizim azınlık mensuplarımızdan olmadıkları, tamamen başka sahiplerle hareket eden odaklar olduğu bilinmektedir.

FETÖ elebaşına masumiyet atfı da manidardır.

İLGİLİ HABERCHP'li Özel: Şüphesiz AKP'nin en başarısız olduğu alan eğitimCHP'li Özel: Şüphesiz AKP'nin en başarısız olduğu alan eğitim

 

Son güncelleme: 09:56 08.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more