AKP Sözcüsü Çelik’ten corona açıklaması

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, "Kaotik durum oluşmaması için dengeli adımlar atılıyor. Katı tedbirler en etkin şekilde uygulamaya kondu. Tedbirler hayatın akışını felç etmeyecek şekilde alındı. Fırsatçılık yapanlara karşı en katı tedbirler alındı" dedi.

AKP Sözcüsü Çelik’ten corona açıklaması

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) sonrası basın toplantısı düzenledi.

Çelik, toplantıya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlık ettiğini, MYK üyelerinin bir kısmının Ankara, bir kısmının ise İstanbul’dan katıldığını bildirdi. Toplantıda, corona virüsü salgını ile mücadelenin ele alındığını belirten Çelik, alınan tedbirlerin kapsamlı şekilde değerlendirildiğini bildirdi.

“KATI TEDBİLER ALINDI”

Çelik, virüse dönük alınan tedbirlerin vatandaşların hayatını korumak için olduğunu belirterek, hayat akışının felç olmaması, hayatın akışını kolaylaştıracak tedbirlerin alınmasının da son derece önemli olduğunu vurguladı.

Bunun belli bir denge içerisinde yürütülmesi gerektiğini belirten Çelik, şöyle konuştu;

*Ortaya konulan bu çalışmalar neticesinde bütün sivil unsurlar da seferber olmuştur. Bu salgının etkilerini azaltılması için ilk planda devreye konulan 100 milyarlık kaynak seti, bunun yaratacağı ilk etkileri göğüslemek bakımından son derece önemli olmuştur.

*Virüsün ortaya koyacağı olumsuzlukları dengeleyecek, göğüsleyecek aynı zamanda hayatın akışını, tedarik zincirini akıbete uğratmayacak şekilde bir sürecin işlemesi hassasiyetle gözetilmiştir.

*Dünyada hiç kimse bu afetin ne kadar süreceğini bilmiyor. Fakat bilinen bir şey var. Tedbirlere ne kadar uyulursa bu afetle mücadele konusunda zaman o kadar kısalıyor.

*Bu sürede fırsatçılık yapalar söz konusu oldu. Bunlara karşı katı tedbirler alındı. Vatandaşlarımızdan gelen şikayetleri inceliyoruz.

*Vatandaşlarımız bu krizden fırsatçılık yaparak gelir elde etmeye çalışanları muhakkak şikayet etmeliler. Hiçbir şekilde bu istismara müsaade etmemiz söz konusu değildir. DHA

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan corona virüsüyle mücadelede yeni tedbirleri açıkladı İlginizi Çekebilir Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan corona virüsüyle mücadelede yeni tedbirleri açıkladı Son dakika... Bakan Koca, Türkiye'deki son corona virüsü vaka sayısını açıkladı (03.04.2020) İlginizi Çekebilir Son dakika... Bakan Koca, Türkiye'deki son corona virüsü vaka sayısını açıkladı (03.04.2020)
AKP Ankara Bilim Corona Cumhurbaşkanı istanbul Ömer Çelik pazar Recep Tayyip Erdoğan Sağlık Sağlık Bakanı son dakika söz TAyyip Erdoğan Türkiye uygulama