Antalya’da korkutan fabrika yangını

Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB), soğuk hava deposu üretimi yapılan fabrikada saat 08.00 sıralarında başlayan yangın, yaklaşık 2,5 saat süren müdahale sonucu kontrol altına alındı.

Antalya’nın merkez ilçesi Döşemealtı’nda bulunan Antalya OSB içerisinde, soğuk hava deposu üretimi yapılan bir fabrikada saat 08.15 sıralarında yangın çıktı.

Elektrik aksamındaki kısa devreden kaynaklandığı tahmin edilen yangın kısa sürede büyüdü.

FOTO: DHA

Yangının mesai öncesi çıkması nedeniyle içeride kimsenin bulunmadığı belirtildi.

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Polis ve jandarma ekipleri de bölgeye yönlendirildi.

FOTO: DHA

Çok sayıda itfaiye ekibi karadan alevleri kontrol altına almak için müdahale ederken, söndürme çalışmaları için hava desteği de istendi.

FOTO: DHA

“İÇERİDE YANICI MALZEMELER VAR”

Antalya Organize Sanayi Bölgesi (AOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bahar, firmaya ait fabrikada sabah saatlerinde başlayan yangının çıkış nedeninin henüz bilinmediğini belirterek, gerekli müdahalelerin hem OSB hem de Büyükşehir Belediyesi’nin itfaiye ekipleri tarafından yapıldığını söyledi.

FOTO: DHA

Ayrıca helikopterle havadan da yangına müdahale edildiğini belirten Bahar, “Herhangi bir can kaybı ya da yaralanma yok. Soğutma fabrikası ve içeride soğutma odalarında kullanılan yanıcı, tutuşturucu malzemeler olması yangının hızla ilerlemesinin sebebi. Ancak gerekli müdahalelerin ardından azaldığını düşünüyorum” dedi.

YANGIN KONTROL ALTINDA

Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB), soğuk hava deposu üretimi yapılan fabrikada saat 08.00 sıralarında başlayan yangın, yaklaşık 2,5 saat süren müdahale sonucu kontrol altına alındı. Karadan ve havadan müdahale edilen yangın bölgesinde soğutma çalışmaları sürdürülüyor. (DHA)

 

Aydos'ta ormanlık alanda yangın İlginizi Çekebilir Aydos'ta ormanlık alanda yangın