Aydos Ormanı’nda yangın

İstanbul'un Kartal ilçesindeki Aydos Ormanı'nda bir yangın daha çıktı. Son günlerde peş peşe yangınlarla gündeme gelen alana ekipler sevk edildi. Yangına havadan da müdahale edildiği öğrenildi. İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Sancaktepe Aydos Ormanı'nda bugün saat 16.30 sıralarında 4 farklı noktada çıkan yangın, ekiplerimizin müdahalesiyle kontrol altına alınmış olup, soğutma çalışmaları devam etmektedir" denildi.

Aydos Ormanı’nda yangın

Aydos’ta ormanlık alanda 4 farklı noktada henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ve orman ekibi sevk edildi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA GELDİ

Yangınla ilgili İstanbul Valiliği’nden açıklama geldi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi.

*Bugün saat 16.30 sıralarında Sancaktepe ilçemiz Aydos Ormanı'nda henüz belirlenemeyen bir nedenle 4 farklı noktada yangın çıkmıştır.

*Yangına İtfaiye, Orman Bölge Müdürlüğü yangın söndürme ekipleri ve Orman Genel Müdürlüğünce sevk edilen (3) adet yangın söndürme helikopterleriyle müdahale edilmektedir.

*Ayrıca; yangına müdahale eden ekiplere takviye olarak Orman Genel Müdürlüğünce (1) yangın söndürme helikopteri ve (1) adet yangın söndürme uçağı yangın mahalline sevk edilmiştir.

KONTROL ALTINA ALINDI

İstanbul Valiliği’nden yapılan ikinci açıklamada ise “Sancaktepe Aydos Ormanı’nda 4 farklı noktada çıkan yangın, ekiplerimizin müdahalesiyle kontrol altına alınmış olup, soğutma çalışmaları devam etmektedir” denildi.